سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

از ابتدای سال 99، شماره گذاری روی خودروهای دارای استاندارد یورو 4 ممنوع است

«بهزاد اشجعی» دبیر کمیته فنی صدور گواهینامه های زیست محیطی گفت: در حالی که مطابق با مصوبه سال 90 ، خودروسازان از سال 94 موظف به تولید خودروهای استاندارد یورو 5 شده اند، این اتفاق همچنان رخ نداده است.

1398/09/27
|
11:04

شرکت ایران خودرو در طرح جدید خود اقدام به پیش فروش خودروهای دارای استاندارد یورو 4 کرده است.
این طرح که از سوی مردم با استقبال زیاد همراه شده، اخیرا اعتراضات و مخالفت های زیادی را از سوی سازمان محیط زیست داشته است.
سازمان محیط زیست معتقد است، فروش خودروهای دارای استاندارد یورو 4 به هوای پاک لطمه وارد می کند.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه «سیاره آبی» برای کسب اطلاعات بیشتر با «بهزاد اشجعی» دبیر کمیته فنی صدور گواهینامه های زیست محیطی گفت و گو کرده است.
دبیر کمیته فنی صدور گواهینامه های زیست محیطی در گفت و گو با رادیو ایران گفت: طبق قانون هوای پاک، شماره گذاری روی خودروهای دارای استاندارد یورو 4 از ابتدای سال آینده ممنوع اعلام شده است.
وی همچنین ادامه داد: خودورهای دارای استاندارد آلایندگی یورو 4 ، برای تحویل در آذر 99 مجوزهای لازم را از سازمان محیط زیست دریافت نکرده اند.
«بهروز اشجعی» در بخش دیگر صحبت هایش در پاسخ به این پرسش که ادعای خودروسازان مبنی بر اینکه تحریم ها و بنزین یورو 4 مانع تولید خودروی یورو 5 می شود، افزود: این موضوع سال هاست که پیگیری نمی شود و در همان سال های 93 که تحریمی برقرار نبود خودروسازان، به تولید خودروی یورو 5 توجه و علاقه چندانی از خود نشان نمی دادند.
اطلاعات بیشتر را بشنوید.
برنامه «سیاره آبی» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:40 به تهیه کنندگی «سیما پاتیمار» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سیاره آبی