سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

آنفولانزای فوق حاد پرندگان به طور کامل کنترل شده است

مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های طیور سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و شیوه حرکت پرندگان مهاجر احتمال ورود این بیماری به کشور وجود دارد، امسازمان دامپزشکی کشور در برنامه ریزی های خود این مهم را مدنظر خود قرار داد.

1398/09/02
|
14:21

به گزارش شبکه رادیویی ایران، علیرضا اکبرشاهی مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های طیور سازمان دامپزشکی در گفت و گو با برنامه «سیاره آبی» درباره بیماری های فوق حاد پرندگان گفت: بیماری فوق حاد پرندگان یک بیماری ویروسی است که جمعیت طیور را مورد هدف قرار می دهد و خسارات سنگینی را بر صنعت طیور وارد می سازد.
وی در ادامه به برنامه ریزی های انجام شده برای کنترل این بیماری اشاره کرد و افزود: در سال 97 سازمان دامپزشکی کشور، با تدوین و اجرای برنامه ملی کنترل آنفولانزا، اقدام مهم و موثری را در این حوزه انجام داد.
مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های طیور سازمان دامپزشکی در بخش دیگر صحبت هایش با اشاره به اینکه این بیماری در حال حاضر به طور کامل کنترل شده است، گفت: از آنجا که با توجه فرا رسیدن فصل سرما و شیوه حرکت پرندگان مهاجر احتمال ورود این بیماری به کشور همچنان وجود دارد، سازمان دامپزشکی کشور در برنامه ریزی های خود این مهم را مدنظر قرار خود داده است.
اطلاعات بیشتر را بشنوید.
برنامه سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 15:30 به تهیه کنندگی «سیما پاتیمار»، اجرای «لیلا صفری» و خبرنگار حوزه محیط زیست «الهه خانی» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سیاره آبی