سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

دریاچه ارومیه، بزرگترین زیستگاه جوجه آوری پرنده فلامینگو

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان آذربایجان غربی گفت: در دو سال اخیر با بالا آمدن سطح تراز دریاچه ارومیه و پایین رفتن غلظت نمک دریاچه، شرایط زندگی، دوباره برای فلامینگوها مساعد شده است.

1398/07/24
|
13:27

به گزارش شبکه رادیویی ایران، دکتر «امید یوسفی» رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان آذربایجان غربی، درباره حضور فلامینگوها در دریاچه ارومیه گفت: دریاچه ارومیه در سال های گذشته و پیش از دهه 80 شمسی، یکی از بزرگترین زیستگاه ها و مراکز جوجه آوری پرنده فلامینگو بوده است.
وی در ادامه با بیان اینکه از واسط دهه 80 شمسی شرایط مساعد زیستی برای زندگی فلامینگوها از میان رفت، افزود: پایین آمدن سطح تراز آب دریاچه و بالا رفتن غلظت نمک این دریاچه، فلامینگوها را در هنگام غذا خوردن و شنا کردن با مشکلات مواجه کرد و همین عامل موجب شد تا دهه 90 هیچ گونه پرنده فلامینگویی در دریاچه مشاهده نشود.
رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان آذربایجان غربی در بخش دیگر صحبت هایش به بهبود وضعیت دریاچه ارومیه در دو سال اخیر اختصاص داد و خاطر نشان کرد: خوشبختانه در دو سال اخیر با بالا آمدن سطح تراز دریاچه ارومیه و پایین رفتن غلظت نمک دریاچه شرایط زندگی، دوباره برای فلامینگوها مساعد شده است.
برنامه «سیاره آبی» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:40 به تهیه کنندگی «سیما پاتیمار»، ، اجرای «لیلا صفری» و خبرنگار حوزه محیط زیست « الهه خانی» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سیاره آبی