سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

در بحث قطع درختان جریمه کیفری در ایران اجرا نمی شود

رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت:اگر کسی بیش از حد مجاز و به شکلی عامدانه اقدام به قطع درخت کند علاوه بر جریمه نقدی، جریمه کیفری نیز شامل حال او می شود.

1398/07/10
|
12:13

به گزارش شبکه رادیویی ایران، آرش حسینی میلانی رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در گفت و گو با برنامه سیاره آبی درباره قطع درختان در معابر و محدوده شهرها گفت: شواری شهر تهران بر اساس قانون حفظ و گسترش فضای سبز تهران، قطع هرگونه درخت در معابر عمومی را ممنوع اعلام کرده است.
وی در ادامه به استثنائات موجود نیز اشاره کرد و افزود: تنها در شرایطی که وجود درختان خطراتی را برای عابرین فراهم سازد به تشخیص شورای شهر و سازمان شهرداری مجوز لازم برای قطع درختان صادر می شود.
رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران بخش دیگر صحبت هایش را به جریمه قطع درختان اختصاص داد و گفت: در برخی مواقع مالکان ساختمان برای گسترش فضای ملکی خود ناچار به قطع درختان هستند؛ در این شرایط مالکان ساختمان ملزم به پرداخت جریمه ای نقدی می شوند.
آرش حسینی میلانی خاطر همچنین نشان کرد: اگر کسی بیش از حد مجاز و به شکلی عامدانه اقدام به قطع درخت کند علاوه بر جریمه نقدی، جریمه کیفری نیز شامل حال او می شود.
برنامه سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:40 به تهیه کنندگی سیما پاتیمار، اجرای لیلا صفری و خبرنگار حوزه محیط زیست الهه خانی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سیاره آبی