سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

تالاب سوستان پذیرای گردشگران فراوان

معاون اداره کل محیط زیست گیلان گفت: مسئولیت پذیری اهالی لاهیجان خطر آلودگی را تا حدی زیادی از تالاب سوستان دور ساخته است.

1398/07/08
|
10:43

به گزارش شبکه رادیویی ایران، مهندس فزونی معاون اداره کل محیط زیست گیلان در گفت و گو با برنامه «سیاره آبی» درباره وضعیت فعلی تالاب سوستان گفت: تالاب سوستان یکی از منحصرترین تالاب های ایران است که به دلیل نزدیک بودنش به شهر لاهیجان و قرار گرفتن در پای کوه هر ساله پذیرای مسافران مختلف است.
وی در ادامه افزود: این تالاب اگرچه از نظر محیط زیستی جز مناطق چهارگانه محسوب نمی شود اما به دلیل طبیعت خاصش همواره مسافران زیادی را به سمت خود می کشاند.
معاون اداره کل محیط زیست گیلان در بخش دیگر صحبت هایش، وجود زباله ها در کنار تالاب ها را یکی از معضلات بزرگ تالاب های ایران برشمرد و افزود: ورود انسان ها به طبیعت خسارات زیادی را به محیط زیست و موجودات زنده وارد ساخته است اگرچه تالاب سوستان از این امر بی بهره نیست اما خوشبختانه این تالاب به دلیل نزدیکی اش به شهر لاهیجان و مسئولیت پذیری اهالی این منطقه، از خطر زیست محیطی در امان است.

برنامه «سیاره آبی» شنبه تا چهارشنبه هر هفته 16:40 به تهیه کنندگی سیما پاتیمار، اجرای لیلا صفری و خبرنگار حوزه محیط زیست الهه خانی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سیاره آبی