سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

تهران جزو 250 شهر پیوسته به پویش جهانی بدون خودرو

در چهار سال گذشته با راه اندازی پویش سه شنبه های بدون خودرو می کوشیم، تا حد امکان میزان استفاده از خودروهای شخصی را در کشور کاهش دهیم.

1398/07/01
|
08:30

22 سپتامبر برابر با 31 شهریور روز جهانی بدون خودرو است.
در این روز دوستداران و فعالان محیط زیست از مردم می خواهند در رفت و آمدشان از وسیله نقلیه خود استفاده نکنند.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه سیاره آبی به همین مناسبت و برای بررسی بیشتر با کوروش بختیاری طراح پویش سه شنبه های بدون خودرو گفت و گو کرده است.
طراح پویش سه شنبه های بدون خودرو در گفت و گو با برنامه سیاره آبی با بیان اینکه از انقلاب صنعتی تاکنون کره زمین 1.5 درجه گرم تر شده است و طبق برآوردها این میزان گرما در صورت توجه به مسائل محیط زیستی تا 100 سال آینده تا 6 درجه نیز افزایش می یابد، گفت: مردم اگر نسبت به مسائل زیست محیطی بی توجهی باشند، این حجم گرما از این میزان نیز بالاتر می رود.
وی در ادامه به روز جهانی بدون خودرو اشاره کرد و افزود: همگام با این طرح جهانی، فعالان محیط زیست ایران در چهار سال گذشته با راه اندازی پویش سه شنبه های بدون خودرو می کوشند جهت سالم سازی هوا و کاهش آلودگی ها، تا حد امکان میزان استفاده از خودروهای شخصی را کاهش دهند.
وی در بخش دیگر یادآور شد: پویش ملی سه شنبه های بدون خودرو طی چهار ساله گذشته پیشرفت های خوبی داشته است و شهر تهران هم اکنون جزء 250 شهر پیوسته به پویش جهانی بدون خودرو است.
برنامه سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:40 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سیاره آبی