سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

روزهای همراه با گرد و غبار در سیستان و بلوچستان کاهش 50 درصدی داشته است

مدیر کل اداره محیط زیست استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به بارندگی های قابل توجه در سال جاری و افزایش میزان آب تالاب هامون قرار است 100 در صد از حقابه محیط زیستی این بار برای مقابله با پدیده گرد و غبار مصرف شود.

1398/06/20
|
12:26

به گزارش شبکه رادیویی ایران، دکتر وحید پورمردان مدیر کل اداره محیط زیست استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با برنامه «سیاره آبی» درباره حقابه تالاب هامون گفت: طبق قرارداد امضا شده میان ایران و افغانستان، از سال 51 حقابه تالاب هامون از رودخانه هیرمند حدود 820 میلیون متر مکعب است.
وی در ادامه با بیان اینکه محیط زیست ایران تنها برای 60 میلیون متر مکعب از این حجم می تواند برنامه ریزی داشته باشند، به خبر رها سازی بخشی از حقابه زیست محیطی این تالاب نیز اشاره کرد و افزود: اخبار منتشر شده در این خصوص، حول همین 60 میلیون متر مکعب است، اداره محیط زیست سیستان و بلوچستان با اقدام اخیر خود بخشی از این حقابه را در اختیار زمین هایی که نیازمند آبرسانی بوده اند، قرار داده است.
مدیر کل اداره محیط زیست استان سیستان و بلوچستان بخش دیگر صحبت هایش را به پدیده اختصاص داد و خاطر نشان کرد: با توجه به بارندگی های قابل توجه در سال جاری و افزایش میزان آب تالاب هامون قرار است 100 در صد از حقابه محیط زیستی، این بار برای مقابله با پدیده گرد و غبار مصرف شود.

برنامه سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:40 به تهیه کنندگی سیما پاتیمار، اجرای لیلا صفری و خبرنگار حوزه محیط زیست الهه خانی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سیاره آبی