سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:30 الی 15:50 به مدت 20 دقیقه

رادیو ایران

سياره آبي

در بحث آلودگی ها، همکاری های منطقه ای؛ شکلی مناسب ندارند

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت از محیط زیست در گفت و گو با سیاره آبی گفت

1397/02/15
|
07:10

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت از محیط زیست در گفت و گو با سیاره آبی گفت: سازمان حفاظت محیط زیست ایران به عنوان نهاد حاکمیتی و نظارتی وعضو فعال جامعه باید نظارت کافی بر عملکرد همه دستگاه های کشور داشته باشد.
دکتر پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت از محیط زیست در گفت و گو با برنامه «سیاره آبی» به اهمیت اکولوژیکی و زیست محیطی خلیج فارس پرداخت و در این باره گفت: خلیج همیشگی فارس به لحاظ استراتژیکی دارای اهمیت فراوانی است، علاوه بر آنکه 60 درصد منابع گازی و نفتی دنیا از این راه تامین می شود؛ در بخش حمل و نقل دریایی نیز سالانه از تنگه هرمز حدود 40 هزار کشتی جابجا می گردد.
وی در ادامه به آلودگی موجود در این خلیج اشاره کرد و افزود: آلودگی موضوعی است که بیشتر خلیج ها و دریاهای دنیا با آن مواجه هستند. آلودگی های نفتی،غنی شدگی آب خلیج، ورود فاضلاب و تاثیر فعالیت کشورهای حاشیه نشین، معضلاتی است که امروز خلیج فارس با آن روبرو است.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت از محیط زیست در بخش دیگر با بیان اینکه برای رفع آلودگی ها نیازمند همکاری همه کشورهای حاشیه خلیج فارس هستیم؛ به اقدامات داخلی و ملی کشور نیز اشاره و خاطر نشان کرد: سازمان حفاظت محیط زیست ایران به عنوان نهاد حاکمیتی و نظارتی وعضو فعال جامعه باید نظارت کافی بر همه عملکرد دستگاه های کشور داشته باشد ...

دسترسی سریع
سیاره آبی