سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:30 الی 15:50 به مدت 20 دقیقه

رادیو ایران

سياره آبي

طرفداران سه شنبه های بدون خودرو هر هفته در حال افزایش است

عضو هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع در گفت و گو با برنامه «سیاره آبی» گفت

1397/02/02
|
16:09

عضو هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع در گفت و گو با برنامه «سیاره آبی» گفت: پویش سه شنبه های بدون خودرو که در سال 94 بواسطه جمعی از فعالان و انجمن های صنفی محیط زیست در اراک به وجود آمد و امروز 124 امین هفته از عمر خود سپری می کند تاکنون در 202 شهر همایش هایی را با محوریت این موضوع برگزار کرده است.
در دنیای مدرن که ساختمان های بلند، خودروهای آلاینده و فناوری های متنوع و دور از سلامت جایگزین طبیعت سرسبز و هوای پاک شده؛ داشتن آب زلال، فضای سبز و هوای پاک و سالم برای شهرنشینان به یک رویا تبدیل گردیده است.
سه شنبه های بدون خودورعنوان پویشی است که با هدف استفاده کمتر از خودروهای تک سرنشین راه اندازی شده تا بواسطه آن شهروندان حداقل در این روز، به جای استفاده از خودروی شخصی، گزینه های دیگری نظیر دوچرخه، پیاده روی و ... را برای رفت و آمد خود مد نظر قرار دهند.
به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ مهندس «محمد درویش» کارشناس و فعال محیط زیست و عضو هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع در گفت و گو با برنامه «سیاره آبی» به طرح سه شنبه های بدون خودرو اشاره کرد و در این باره گفت: پویش سه شنبه های بدون خودرو که در سال 94 بواسطه جمعی از فعالان و انجمن های صنفی محیط زیست در اراک به وجود آمد و امروز 124 امین هفته از عمر خود سپری می کند تاکنون در 202 شهر همایش هایی را با محوریت این موضوع برگزار کرده است.
وی در ادامه به فرایند و دستاوردهای این پویش نیز پرداخت و افزود: پویش سه شنبه های بدون خودرو تاکنون حدود 895 کیلومتر مسیر ایمن برای دوچرخه سواری در ده ها شهر ایران ایجاد کرده است. این طرح همچنین بسیاری از شهرداران را به این باور رسانده که تنها در اندیشه ساخت و احداث بزرگراه و آزاد راه نباشند و برای ایجاد شهری زیست محور نیز تلاش های فراوانی نمایند...

دسترسی سریع
سیاره آبی