سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

بررسی وضعیت بحرانی تالاب هورالعظیم

برنامه «سیاره آبی» دوشنبه 26 تیر ماه، در گفت و گو با دكتر داود میرشكار مدیر كل محیط زیست استان خوزستان به بررسی بحران تالاب هورالعظیم می پردازد.

1402/04/26
|
11:29
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، هورالعظیم به معنی تالاب بزرگ است؛ به این تالاب، هورالهویزه به‌معنای تالاب هویزه نیز گفته می‌شود.

سیما پاتیمار تهیه كننده برنامه «سیاره آبی» بیان كرد:هورالعظیم، تالابی مشترك بین ایران و عراق است این تالاب در غرب استان خوزستان و انتهای رود كرخه در منطقه مرزی دشت آزادگان واقع شده است.

وی ادامه داد: صحبت درباره هورالعظیم بسیار است؛ اگر طی سال‌های گذشته بحران ریزگرد‌ها به وجود نیامده چه بسا اكنون هیچ اثری از آثار این تالاب كم نظیر نمانده بود و جایش را برهوتی گرفته بود هرچند با دشواری بسیار و در مقاطعی همراه با تنفس مصنوعی، اما هورالعظیم هنوز نفس می‌كشد، درهمین راستا در برنامه روز دوشنبه 26 تیر میزبان دكتر داود میرشكار مدیر كل محیط زیست استان خوزستان خواهیم شد و پیرامون وضعیت این تالاب گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «سیاره آبی» به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و با اجری زهرا رحیمی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:40 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
سیاره آبی