سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

گرامیداشت روز جهانی بیابان زدایی در «سیاره آبی»

برنامه «سیاره آبی» شنبه 27 خرداد، همزمان با روز جهانی بیابان زدایی با مهندس علی حسین دهقان معاون دفتر امور بیابان سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری كشور گفت و گو می كند.

1402/03/27
|
12:22
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، ، 17 ژوئن با عنوان روز جهانی بیابان زدایی شناخته می‌شود و كشورهای مختلف سعی می‌كنند برنامه‌هایی را در این زمینه به اجرا درآورند.

بیابان‌زایی دردی است كه در طول سالیان اخیر به جان زمین افتاده و در حال بلعیدن همه زیبایی‌های آن است. افزایش سطح بیابانی در دنیا موجب شده تا نهادهای بین‌المللی برای مقابله با این معضل جهانی، دست در دست هم دهند تا راهكارهای علمی و اصولی ارایه كنند و با فعالیتی به نام بیابان‌زدایی به مقابله با این درد برخیزند.

سیما پاتیمار تهیه كننده برنامه «سیاره آبی» بیان كرد: بر اساس تعریف كنوانسیون جهانی بیابان زدایی، این پدیده به تخریب سرزمین در مناطق خشك و نیمه خشك و خشك نیمه مرطوب اتلاق می شود كه ممكن است در اثر عوامل انسانی و عوامل طبیعی رخ دهد.

وی ادامه داد: از همین رو در برنامه شنبه 27 خرداد، با مهندس علی حسین دهقان معاون دفتر امور بیابان سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری كشور پیرامون راهكارهایی برای حل این معضل گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «سیاره آبی» به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای زهرا رحیمی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:40 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
سیاره آبی