سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

گرامیداشت روز ملی ذخایر ژنتیكی و زیستی در رادیو ایران

برنامه «سیاره آبی» 15 فروردین، همزمان با روز ملی ذخایر ژنتیكی و زیستی با دكتر رضا آذربایجانی سرپرست مركز ملی ذخایر ژنتیكی و زیستی ایران گفت و گو می كند.

1402/01/15
|
10:22
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، سیما پاتیمار تهیه كننده برنامه «سیاره آبی» بیان كرد: در دنیای كنونی، ذخایر زیستی و ژنتیكی یكی از مهمترین ثروت ها برای كشورها محسوب می شود. ذخایر ژنتیكی و زیستی همانند گنجینه ای پایان ناپذیر در مسیر توسعه كشورها در دنیا به حساب می آید كه در واقع ارتباط مستقیم با امنیت ملی، امنیت اقتصادی، امنیت غذایی و امنیت سلامت جامعه دارد، اهمیت منابع و ذخایر ژنتیكی و زیستی كشور در واقع سرمایه عظیم ملی و ركن اصلی تحقیقات و پژوهش ها و همچنین دستیابی پیشرفت و توسعه در زمینه های مختلف اعم از بیوتكنولوژی و بیولوژی می باشد.
وی ادامه داد: در ایران بیش از 8 هزار گونه گیاهی وجود دارد كه بیش از یك هزار 700 گونه آن اندمیك یا انحصاری ایران هستند كه از جنبه های مختلف گونه های گیاهی بسیار مهم به شمار می آیند.
پاتیمار افزود: در روز ملی ذخایر ژنتیكی و زیستی پیرامون همین موضوع با دكتر رضا آذربایجانی سرپرست مركز ملی ذخایر ژنتیكی و زیستی ایران گفت و گو خواهیم كرد.
گفتنی است «سیاره آبی» به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و با اجرای زهرا رحیمی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:40 از رادیو ایران پخش می شود.


تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
سیاره آبی