سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

در تالاب انزلی، آب به اندازه كافی وجود دارد

رییس اداره حفاظت و احیای تالاب های استان گیلان گفت: هر چند درباره عمق تالاب انزلی روایت های مختلفی وجود دارد و برخی از این روایت ها تا عمق 8 تا 11 متر نیز گزارش داده اند اما تاكنون سند علمی در این خصوص یافت نشده است.

1401/12/02
|
15:25
|

تالاب انزلی یكی از زیباترین و مهم ترین تالاب های طبیعی كشور است كه با وجود مناظر منحصر به فرد و تنوع زیستی جزو محبوب ترین مقاصد طبیعت گردی در استان گیلان است.

آنچه كه تالاب انزلی را خاص كرده، نیلوفرهای آبی و نیزارها و لاله های دریایی است كه چشم اندازی شگفت انگیزی در تالاب خلق كرده و قایقرانی، ماهیگیری و پرنده نگری را جزو محبوب ترین تفریحات این تالاب بین المللی قرار داده است.

تالاب انزلی این روزها با مشكلاتی نظیر تخلیه فاضلاب وضایعات خانگی و صنعتی، افزایش میزان رسوبات، تغییر كاربری زمین ها و تبدیل بخشی از اراضی حاشیه تالاب به زمین های كشاورزی درگیر است.

به گزارش شبكه رادیویی ایران، عباس عاشوری رییس اداره حفاظت و احیای تالاب های استان گیلان در برنامه «سیاره آبی» درباره وضعیت تالاب انزلی گفت:هر چند درباره عمق تالاب انزلی روایت های مختلفی وجود دارد و برخی از این روایت ها تا عمق 8 تا 11 متر نیز گزارش داده اند، اما تاكنون سند علمی در این خصوص یافت نشده است.

وی در ادامه با بیان اینكه بیشترین عمق تالاب در سال 74 بوده است؛ گفت: گزارشات و اسناد رسیده نشان می دهد، عمق این تالاب در سال 74، 4 متر بوده است البته در همان سال تالاب انزلی نوسانات زیادی داشته و عمق این تالاب به دو متر نیز می رسد كه پس از مدتی دوباره به عمق قبلی خود بازگشته است.

رییس اداره حفاظت و احیای تالاب های استان گیلان خاطر نشان كرد: در تالاب انزلی، آب به اندازه كافی وجود دارد، اداره محیط زیست استان گیلان برای از بین نرفتن تالاب انزلی درصدد مدیریت این آب است.

در ادامه می شنوید.

برنامه سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:40 به تهیه كنندگی سیما پاتیمار از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سیاره آبی