بحث روز چهارشنبه از ساعت 12:40 به مدت 40

رادیو ایران

بحث روز

اولین حضور سخنگوی وزارت امور خارجه در صداوسیما با برنامه "بحث روز"

سید عباس موسوی این هفته در برنامه بحث روز گروه سیاسی رادیو ایران از بازتاب های ترور سردارشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ پیگیری آن در مجامع حقوق و بین المللی و کارهای دستگاه دیپلماسی در برابر اقدامات دشمنانه امریکا می‌گوید.

1398/11/02
|
10:32

به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ پس از گذشت دو هفته پر فراز و نشیب در تحولات منطقه که از شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانشان شروع و به نماز پرشکوه جمعه گذشته تهران به امامت رهبر معظم انقلاب ختم گردید؛ برنامه بحث روز گروه سیاسی رادیو ایران این هفته چهارشنبه دوم بهمن میزبان سید عباس موسوی؛ سخنگوی وزارت امور خارجه ایران است تا به بررسی ابعاد گوناگون بین المللی این موضوعات بپردازد.
ارزیابی و تحلیل بازتاب ها و واکنش های منطقه ای و بین المللی در خصوص پرونده ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی؛ ابزارها و امکانات ایران برای پیگیری پرونده سپهبد سلیمانی در مجامع حقوق و بین المللی و بررسی حق ایران در دادن پاسخ سخت به اقدام تروریستی ارتش امریکا و نیز چگونگی ایفای نقش وزارت امور خارجه در پیگیری حقوق مردم ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های امریکا و اروپا در موضوع برجام به همراه آخرین رفت و آمدهای دوسویه دیپلماتیک مقامات ایرانی و کشورهای منطقه از محورهای مهم گفتگو با رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه خواهد بود.
لازم به ذکر که قرار بود برنامه بحث روز در تاریخ 25 دی ماه گذشته میزبان سخنگوی وزارت امور خارجه باشد که به دلیل همزمانی این دعوت با عملیات "شهید سلیمانی" سپاه پاسداران در موشک باران پایگاه‌های امریکا و به دنبالش برگزاری جلسات مرتبط با آن در وزارت امور خارجه؛ حضور سخنگوی دستگاه دیپلماسی در برنامه "بحث روز" که نخستین گفتگوی وی با یک برنامه زنده در رسانه ملی نیز به حساب می‌آید، به این هفته موکول شد.
علاقه مندان به برنامه بحث روز می توانند با شماره پیامک 30000900 از زمان پخش برنامه تا ساعت 15 نظرات؛ انتقادات و پیشنهادات خود پیرامون موضوع برنامه را با دست اندرکاران گروه سیاسی رادیو ایران در میان بگذارند.

گفتنی است برنامه بحث روز؛ کاری از گروه سیاسی رادیو ایران؛ به تهیه کنندگی و سردبیری میثم پوراعظم، چهارشنبه ها ساعت12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
بحث روز