بحث روز دوشنبه از ساعت 12:40 به مدت 40

رادیو ایران

بحث روز

شركت در انتخابات، هم حق است هم وظیفه

یك پژوهشگر شورای نگهبان در رادیو ایران مطرح كرد: شركت در انتخابات، هم حق است هم وظیفه است.

1402/12/01
|
22:22
|


دكتر مجید شهماروند پژوهشگر شورای نگهبان، در برنامه «بحث روز» رادیو ایران گفت: مردم در مورد سرنوشت خودشان، حق انتخاب دارند، ملت ایران با حضور در انتخابات به نظام پشتوانه می‌دهند و موجب یأس دشمنان می‌شوند

وی ادامه داد: انتخابات مظهر مردمسالاری ماست. نظام جمهوری اسلامی؛ از آغاز ظهور بر حضور مردم در صحنه‌های مختلف از تظاهرات و انتخابات و راهپیمایی‌ها متكی بوده كه منتهی به انقلاب اسلامی شده است و حضرت امام (ره) اساس این نظام را بر نظر، رأی و اراده ملی و مردمی دانستند .

این پژوهشگر شورای نگهبان افزود: توصیه‌ام این است كه مردم عزیز ما كه در مورد سرنوشت خودشان، حق انتخاب دارند؛ این حق انتخاب خودشان را با حضور پای صندوق‌های رأی استیفا كنند و به حق خودشان برسند؛ هرگاه حضور مردم قوی بوده؛ اثرش هم در مجلس قوی بوده است؛ دولت قوی بوده است.

دكتر مجید شهماروند با اشاره به راهپیمایی 22 بهمن كه یك صحنه باشكوهی از حضور مردم بود و نشان این بود كه نه تنها ملت ما در صحنه هست و مهم این است كه مسئولین ما هم این حضور مردم در صحنه‌های مختلف و ازجمله انتخابات را ارج بنهند و تمام توان خودشان را برای خدمت به این ملت و رفع مشكلاتی كه وجود دارد به ویژه مشكلات اقتصادی و معیشتی آنها به كار بگیرند.

شایان ذكر است «بحث روز» به تهیه كنندگی فاطمه ربانی و اجرای رضا فرخی دوشنبه ساعت 12:40 بر روی آنتن رادیو ایران رفت.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
بحث روز