بحث روز دوشنبه از ساعت 12:40 به مدت 40

رادیو ایران

بحث روز

تصمیم رژیم اسرائیل چه خواهد بود

برنامه «بحث روز» دوشنبه ششم آذر ماه به بررسی تمدید آتش بس یا بازگشت به جنگ و در نهایت به تصمیم رژیم صهیونیستی در این گزاره پرداخت .

1402/09/07
|
11:13
|

به گزارش روابط عمومی رادیو ایران، سیدمحمدحسن حسینی خبرنگار صدا و سیما، مستقر در جنوب لبنان در پاسخ به آخرین تحولات غزه پس از آتش بس و سناریوی پیش روی رژیم صهیونیستی گفت؛ برخی از ساكنین غزه در 50 روز جنگ خانه هایشان را ترك نكردند اما در آن سوی مرز شمال فلسطین اشغالی بیش از 50 شهر و‌ شهرك صهیونیست نشین نظامی كلا تخلیه شدند و با وجود اینكه هم اكنون آرامش برقرار است و آتش بس موقت برقرار شده است، اما در آن سو همچنان شهرك ها خالی هستند و شهرك نشینان صهیونیست اعلام كردند كه دیگر حاضر نیستند به منزلشان بازگردند،آن هم به واسطه ترس و وحشتی كه مبادا اتفاقی در این شهرك ها رخ دهد.

وی ادامه داد: شهرك نشینان صهیونیستی كه در عمق فلسطین اشغالی آواره شدند و اسكان پیدا كردند، اسكان آن ها یك ماه دیگر تمدید شده است . اینكه آتش بس چه مدت ادامه پیدا كند هنوز مشخص نشده است

خبرنگار صدا و سیما در جنوب لبنان افزود: اگر نبرد از سر گرفته شود مقاومت آمادگی ادامه دارد. حال باید دید چه می شود اینكه آتش بس موقت به آتش بس پایدار منجر خواهد شد یا خیر
...
حسینی ادامه داد: و این در حالی است كه آمریكایی ها به هیچ وجه به نفعشان نیست كه جنگ گسترده شود و تلاش می كنند كه به نحوی روند آتش بس موقت ادامه پیدا كند و منجر به توقف جنگ شود و حال باید دید كه در اردوگاه نتانیاهو چه اتفاقی رخ می دهد چون توقف به منزله سقوط سرنوشت نتانیاهو است .

حسینی در پایان به پذیرش آتش بس توسط نتانیاهو اشاره كرد و گفت: نتانیاهو روز اول جنگ یعنی 8 اكتبر، روز بعد عملیات سهمگین طوفان الاقصی اعلام كرد كه غزه را با خاك یكسان خواهدكرد و حماس را كلا نابود می كند و هیچگونه مذاكره غیر مستقیمی اصلا با حماس نخواهد داشت و اسرای صهیونیست را بدون هیچ گونه مذاكره ای آزاد خواهد كردكه عملا این اهداف محقق نشد و در نهایت بعد از 50 روز نبرد مجبور شد به مذاكرات تن دهد و در مذاكراتی كه صورت گرفت رژیم صهیونیستی به تدریج مجبور شد از شروط خودشان پایین بیایند و بخش بیشتر شروطی كه در مذاكرات تعیین شد و ‌عملا تحمیل شد شروطی بود كه حماس تعیین كرد.

گفتنی است «بحث روز» به تهیه كنندگی فاطمه ربانی و اجرای محمدرضا قربانی ساعت 12:40 روانه آنتن رادیو ایران می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
بحث روز