بحث روز دوشنبه از ساعت 12:40 به مدت 40

رادیو ایران

بحث روز

فرآیند «انتخابات» بر اساس مُر قانون

برنامه «بحث روز» دوشنبه اول آبان، با حضور صاحب نظران به بررسی زوایای مختلف فرآیند«انتخابات» بر اساس مُر قانون می پردازد.

1402/08/01
|
10:46
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، فاطمه ربانی تهیه كننده برنامه «بحث‌روز» بیان كرد: «انتخابات» همواره صحنه‌ای برای ظهور دوباره همبستگی ایرانیان و تجلی تكرار حماسه سیاسی آنهاست و دستگاه‌های مختلف كشور این روزها در حال آماده‌سازی زمینه‌های این حضور حماسی هستند.

وی ادامه داد: اكنون پس از سپری كردن مراحل اولیه پیش ثبت نام، فرایند «انتخابات مجلس شورای اسلامی» در ایستگاه ثبت‌نام قطعی قرار دارد و بر اساس اعلام ستاد انتخابات كشور از 8 صبح روز 27 مهرماه به صورت الكترونیكی آغاز شده و تا ساعت 18 بعدازظهر روز سوم آبان ادامه دارد و متقاضیان می توانند از طریق پنجره واحد انتخابات وزارت كشور به نشانی keshvar.moi.ir به‌صورت برخط نسبت به تكمیل كاربرگ ثبت نام و بارگذاری مدارك و گواهی‌های مورد نیاز اقدام كنند.

ربانی افزود: 11 اسفندماه امسال، مردم پس از 4 سال دوباره وارد عرصه «انتخابات» می‌شوند تا نمایندگان و وكلای خود را برای تقنین و نظارت بر دستگاه‌های اجرایی كشور انتخاب كنند.

به همین منظور برنامه «بحث روز» میزبان دكتر امیر شجاعان رئیس مركز فناوری اطلاعات ‌‌و هوشمندسازی وزارت كشور و رییس كمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات كشور، دكتر كمال كدخدامرادی پژوهشگر پژوهشكده شورای نگهبان و دكتر حامد شایان معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تهران می شود و به بررسی زوایای مختلف فرآیند «انتخابات» بر اساس مُر قانونمی پردازد.

گفتنی است برنامه «بحث‌روز» به تهیه كنندگی فاطمه ربانی و اجرای محمدرضا قربانی دوشنبه ها ساعت 12:40 به روی آنتن رادیو ایران می رود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
بحث روز