بحث روز دوشنبه از ساعت 12:40 به مدت 40

رادیو ایران

بحث روز

تهدید اروپا به حفظ تحریم های موشكی علیه ایران

برنامه «بحث روز» دوشنبه 27 شهریور، با حضور كارشناسان و صاحب نظران به موضوع بیانیه تروئیكا یعنی تهدید اروپا به حفظ تحریم های موشكی علیه ایران می پردازد.

1402/06/27
|
10:14
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، فاطمه ربانی تهیه كننده «بحث روز» بیان كرد: به گفته انگلیس، این كشور به همراه آلمان و فرانسه تصمیم گرفته است تا تحریم‌هایی كه قرار بود ماه آینده علیه ایران پایان یابد، همچنان باقی بماند.

طبق توافق هسته ای كه در سال 2015 بین ایران و گروه 5+1 شامل روسیه، چین، آمریكا، فرانسه، انگلیس و آلمان به امضا رسید، تحریم های آمریكا و اتحادیه اروپا علیه برنامه موشكی و هسته ای ایران می بایست در 18 اكتبر 2023 پایان یابد اما در بیانیه مشترك وزرای خارجه فرانسه، آلمان و انگلیس كه روز پنج شنبه گذشته صادر شد، مشخص شده است كه این كشورها به این توافقنامه پایبند نخواهند بود واین تحریم ها بعد از این تاریخ هم ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: به همین منظور برنامه «بحث روز» میزبان دكتر ایرج فرخنده پور تحلیل گر روابط بین الملل، دكتر هادی ثروتی استاد دانشگاه و تحلیل گر روابط بین الملل، دكتر محمدرضا فرقانی كارشناس سیاست خارجی وزارت امور خارجه و سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری معاون پیشین ستاد كل نیروهای مسلح می شود و پیرامون موضوع تهدید اروپا «انگلیس ، آلمان و فرانسه» به حفظ تحریم‌های موشكی علیه ایران بحث و تبادل نظر می كند.

گفتنی است «بحث روز» به تهیه كنندگی فاطمه ربانی و اجرای محمدرضا قربانی دوشنبه ها ساعت 12:40 از آنتن رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
بحث روز