بحث روز دوشنبه از ساعت 12:40 به مدت 40

رادیو ایران

بحث روز

پیش‌ثبت‌نام داوطلبین نمایندگی مجلس آغاز شد

برنامه «بحث روز» دوشنبه 16مرداد، با حضور صاحب نظران به پیش ثبت نام نمایندگی مجلس كه از امروز آغاز می شود با توجه به قانون جدید انتخابات می پردازد.

1402/05/16
|
10:52
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، فاطمه ربانی تهیه كننده برنامه «بحث روز» عنوان كرد: بر اساس آخرین اخبار بر طبق اصلاحاتی كه در مواد قانون انتخاباتی لحاظ شد پس از تأیید شورای نگهبان و ابلاغ وزارت كشور پیش ثبت نام داوطلبین مجلس شورای اسلامی از دوشنبه 16 مرداد به مدت 7 روز آغاز می شود.

وی ادامه داد: نظر به اینكه انتخابات امسال با تغییراتی جدید با انتخابات سال‌های گذشته طراحی شده تا برخلاف انتخابات سال‌های قبل كه تنها یك مرحله ثبت‌نام برای شركت در انتخابات لحاظ شده بود و در همان یك مرحله ثبت نام نیز بررسی‌ها انجام می‌گرفت.اما امسال بر اساس تصمیم‌گیری‌ها پیش ثبت نام‌ها به صورت غیر حضوری و الكترونیكی صورت می گیرد.

ربانی افزود: به همین منظور در«بحث روز» میزبان دكتر محمدهادی زرافشان مدرس دانشگاه و عضو پژوهشكده شورای نگهبان، دكتر محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات كشور، دكتر محمدصالح جوكار رئیس كمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی و دكتر حسن عابدینی تحلیل گر مسائل رسانه خواهیم شد و پیرامون پیش ثبت نام داوطلبی نمایندگی مجلس بر اساس قانون جدید و نقش پیش ثبت نام در سهولت برگزاری انتخابات تبادل نظر خواهیم كرد.

گفتنی است «بحث روز» به تهیه كنندگی فاطمه ربانی و اجرای محمدرضا قربانی دوشنبه ها ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
بحث روز