بحث روز چهارشنبه از ساعت 11:45 به مدت 40

رادیو ایران

بحث روز

اهمیت اجرایی شدن « پنجره ملی خدمات دولت هوشمند»، پس از دو دهه انتظار

برنامه «بحث روز» چهارشنبه اول تیر ماه، با حضور کارشناسان و صاحب نظران به بررسی اهمیت اجرایی شدن « پنجره ملی خدمات دولت هوشمند»، پس از دو دهه انتظار می پردازد.

1401/04/01
|
10:33

به گزارش شبکه رادیویی ایران، طی چند روز گذشته وزیر ارتباطات و فناوری از راه اندازی پنجره ملی خدمات هوشمند دولت تا پایان شهریور و ارائه خدمات مبتنی بر داده در یک سوم از خدمات پرکاربرد دولتی خبر داد.
در همین خصوص برنامه «بحث روز» با دعوت از کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات به بررسی ابعاد مختلف این طرح و تاثیرات آن در تحقق دولت هوشمند و کیفیت خدمت رسانی به مردم خواهد پرداخت.
فاطمه عبدالوند سردبیر برنامه «بحث روز» بیان کرد:
این طرح پس از دو دهه انتظار بلاخره تا پایان شهریور کلید خواهد خورد و طبق آنچه توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رسانه ای شده است، دستگاه‌های دولتی برای ارائه خدمات به مردم تا شهریور فرصت دارند تا به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شوند و در حال حاضر حدود 170 دستگاه اصلی مشمول خدمات کشور وجود دارند که تا پیش از این حدود 20 دستگاه به این پنجره متصل شده‌اند.
در این خدمت که وزیر ارتباطات از آن با عنوان چشیدن طعم شیرین فناوری یاد می کند مردم با یک بار ورود و احراز هویت می توانند به تمام پنجره‌های واحد دستگاه‌ها دسترسی پیدا کنند.
وی افزود: از همین رو در برنامه «بحث روز» چهارشنبه اول تیر ماه با حضور،دکتر جواد موحدمعاونت الکترونیک سازمان اطلاعات و فناوری و دکتر عامری کارشناس حوزه آی تی در خصوص ابعاد مختلف، لزوم و اهمیت موضوع پنجره واحد ارتباطی در دولت بحث و گفتگو می شود
گفتنی است «بحث روز» به سردبیری فاطمه عبدالوند و اجرای محمدرضا قربانی چهارشنبه ها ساعت 11:40 از رادیو ایران پخش می شود.
تنظیم کننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
بحث روز