رویدادهای هفته جمعه ها از ساعت 14:30 به مدت 25 دقیقه

رادیو ایران

رويدادهاي هفته

امنیت پایه اصلی پیشرفت هر کشور است

«سعداله زارعی» کارشناس مسائل سیاسی گفت: وقتی زیرساخت های امنیتی یک کشور آسیب ببیند، قطعا زیرساخت های دیگر نیز کارایی خود را از دست می دهند و نوعی هرج و مرج را به وجود می آورند.

1398/08/11
|
11:03

هفدهمین مراسم مشترک دانش‌آموختگی و تحلیف دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه هشتم آبان با حضور حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در دانشگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) برگزار شد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در سخنانی، حفظ امنیت را مسئولیت مقدس و حساس نیروهای مسلح جمهوری اسلامی برشمردند و با اشاره به طراحی دشمنان برای سلب امنیت از برخی کشورهای منطقه، گفتند: دلسوزان عراق و لبنان بدانند اولویت اصلی آنان، علاج ناامنی است و مردم این کشورها نیز بدانند مطالبات بحق آنها فقط در چارچوب ساختارهای قانونی قابل تامین است.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، «سعداله زارعی» کارشناس مسائل سیاسی، در گفت و گو با برنامه «رویدادهای هفته» به بحث امنیت در کشور پرداخت و گفت: امنیت پایه اصلی پیشرفت هر کشور است، وقتی زیرساخت های امنیتی یک کشور آسیب ببیند قطعا زیرساخت های دیگر نیز کارایی خود را از دست می دهند و نوعی هرج و مرج را به وجود می آورند.
وی در ادامه افزود: رهبر معظم انقلاب اگرچه پیگیری مطالبات اقتصادی مردم را موضوع مهمی می دانند اما به فرموده ایشان باید در کنار این موضوع مهم، بحث امنیت را به عنوان پیش نیاز اساسی هر اقدام اصلاحی در جوامع به شکل جدی مورد توجه قرار داد.
این کارشناس مسائل سیاسی بخش دیگر سخنانش را به اتفاقات پیش آمده اخیر در عراق اختصاص داد و گفت: در چند روز اخیر کشور عراق شاهد درگیری و حضور کسانی بود که تظاهرات آرام مردمی را به خشونت کشاندند، این گروه به غیر از ایجاد تفرقه و اختلاف میان طیف های مردم هدف دیگری را دنبال نمی کردند.
برنامه «رویدادهای هفته» جمعه هر هفته ساعت 14:30 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
رویدادهای هفته