رویدادهای هفته جمعه ها از ساعت 14:30 به مدت 25 دقیقه

رادیو ایران

رويدادهاي هفته

اقدام اخیر ایران هشداری به طرف های برجامی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ایران در راستای کاهش تعهدات برجامی، در گام اول فروش اورانیوم غنی شده و آب سنگین را متوقف کرد و در گام دوم نیز میزان اورانیوم غنی شده را از مرز 3.67 درصد عبور داد.

1398/06/16
|
13:54

به گزارش شبکه رادیویی ایران، کمال دهقانی فیروزآبادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با برنامه «رویدادهای هفته» درباره گام سوم ایران در جهت کاهش تعهدات برجامی گفت: ایران با اقدام اخیر می خواهد به طرف های مذاکره این را بگوید که تعهدات دو طرفه است، اگر یک طرف مذاکره پایبند به تعهداتش نباشد طرف دیگر نیز می تواند تعهدات خود را عملی نسازد.
وی در ادامه افزود: طرف های مذاکره کننده اروپایی طبق توافقات برجام، ملزم به لغو تحریم های اقتصادی و همکاری پولی و بانکی با ایران بوده اند این در حالی است که پس ازخروج آمریکا از برجام، به خاطر منافع اقتصادی از تعهدات خود سر باز زدند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با بیان اینکه اقدام اخیر ایران هشداری به طرف های مذاکره بوده است، افزود: جمهوی اسلامی ایران در راستای کاهش تعهدات برجامی ، در گام اول فروش اورانیوم غنی شده و آب سنگین را متوقف کرد و در گام دوم نیز میزان اورانیوم غنی شده را از مرز 3.67 درصد عبور داد.
برنامه رویدادهای هفته جمعه هر هفته ساعت 14:30 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
رویدادهای هفته