رویدادهای هفته جمعه ها از ساعت 14:30 به مدت 25 دقیقه

رادیو ایران

رويدادهاي هفته

جوانان نخبه، هدف اصلی خود را رسیدن به مرزهای دانش و فناوری و جلو بردن این مرزها، قرار دهند

رییس دبیر خانه کمیسیون فرهنگی ورزش کشور گفت: صنعت تولیدی و خدمات کشور به جای وابستگی به فناوری خارجی، باید به فناوری داخلی تکیه کنند.

1398/05/19
|
14:44

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه شانزدهم مرداد در دیدار جمعی از جوانان نخبه و صاحب مدال در المپیادهای علمیِ جهانی و همچنین اعضای تیم ملی والیبال جوانان کشور که بر بام قهرمانی جهان ایستادند با تجلیل از ژرف نگری، خردورزی و عقلانیت جوانان نخبه، راه نخبگی را راهی بی انتها دانستند و گفتند: پیشرفت علمی سودمند برای کشور، با نگاه انقلابی و مبتنی بر تفکر اسلامی امکان‌پذیر است و باید جوانان نخبه، هدف اصلی خود را رسیدن به مرزهای دانش و فناوری و جلو بردن این مرزها، قرار دهند.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه «رویدادهای هفته» در بخش شاخص این بار با رضا شجیع رییس دبیرخانه کمیسیون فرهنگی ورزش کشور گفت و گو کرده است.
رییس دبیر خانه کمیسیون فرهنگی ورزش کشور به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: پژوهش و فناوری و امید آفرینی برای آینده یکی از محورهای مهم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است، و بیانات اخیر مقام معظم رهبری هر سه محور جوانان نخبه، پژوهش و فناوری و امید آفرینی را در خود گنجانده بود.
وی در ادامه با بیان اینکه پژوهش و فناوری یکی از دغدغه های مهم رهبر معظم انقلاب است، افزود: مقام معظم رهبری علاقه دارند شرایطی در کشور فراهم شود که جوانان نخبه نیز بتوانند در عرصه انقلاب و مدیریت کشور نقش مهم و تاثیر گذاری داشته باشند.
رضا شجیع در بخش دیگر سخنانش خاطر نشان کرد: صنعت تولیدی و خدمات کشور به جای وابستگی به فناوری خارجی، باید به فناوری داخلی خود تکیه کنند، تکیه بر فناوری داخلی تنها با حضور و تلاش جوانان نخبه کشورامکانپذیر است.
برنامه رویدادهای هفته جمعه ها ساعت 14:30 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
رویدادهای هفته