رهاورد شنبه تا سه شنبه از ساعت 11:30 به مدت 25

مصرف خودسرانه داروهای مکمل اکیدا ممنوع

دکتر زهرا تغذیه کارشناس تغذیه گفت: مصرف خودسرانه مکمل های تبلیغی افزایش قد، مکمل های پروتئینی و مکمل های تقویت عضلات بدن می تواند عوارض بسیار شدید و خطرناکی را برای فرد به وجود می آورد.

1397/12/20
|
09:12

دکتر زهرا عبداللهی مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در گفت و گو با برنامه «رهاورد» به مصرف خودسرانه داروهای مکمل پرداخت و با اشاره به اینکه با یک رژیم غذایی صحیح و مناسب می توان خود را از هر گونه داروهای مکمل دور ساخت، گفت: در هرم غذایی ایران توصیه می شود، مردم برای تامین ویتامین ها و املاح معدنی خود روزانه 2 تا 4 واحد از گروه میوه ها و 3 تا 5 واحد از گروه سبزیجات استفاده کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه مصرف خودسرانه داروهای مکمل می تواند عوارضی به همراه داشته باشد، افزود: ویتامین های غذایی مانند ویتامین ث اگرچه برای انسان مفید است و باعث دفع آب از کلیه می شود اما مصرف بیش از اندازه آن می تواند در تولید سنگ های کلیه نقش موثری داشته باشد و فرد را با خطرات فراوان روبرو سازد.
برنامه رهاورد شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 11:15 بر روی موج اف ام ردیف 90 مگاهرتز و موج ای ام ردیف 558 کیلوهرتز از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
رهاورد