رهاورد شنبه تا سه شنبه از ساعت 11:30 به مدت 25

دلایل حفاظت از محیط زیست در «رهاورد»

برنامه «رهاورد» یكشنبه دوم اردیبهشت، همزمان با روز زمین پاك با حضور كارشناسان و صاحب نظران از اهمیت پاسداری از محیط زیست می گوید.

1403/02/02
|
11:05
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، محیط زیست شامل همه چیز از اقیانوس گرفته تا جنگل‌ها می‌شود و بر هر بخش از زندگی تأثیر می‌گذارد.

مریم بانو فطرتی تهیه كننده برنامه «رهاورد» گفت: با گسترش روزافزون جمعیت و توسعه فناوری‌ها، مفهوم محیط زیست به یكی از مهم‌ترین مسائل جامعه و جهان تبدیل شده است. محیط زیست به كلیه عوامل زیستی و غیرزیستی اطراف ما اطلاق می‌شود كه تأثیر مستقیم و غیرمستقیمی بر زندگی ما دارد.

وی ادامه داد: این عوامل شامل جانداران، گیاهان، منابع آب، هوا، خاك و تمامی عوامل طبیعی و انسانی می‌شوند كه با هم در ارتباط هستند و به تعادل اكولوژیك جامعه كمك می‌كنند و حفظ تعادل این عوامل ضروری است تا بتوانیم زیست‌بوم‌ها و منابع طبیعی را حفظ كرده و از بی نظمی بیولوژیكی جلوگیری نماییم.

تهیه كننده «رهاورد» تصریح كرد: حفاظت از محیط زیست از اهمیت بسیاری برخوردار است، این اهمیت به علت تأثیر مستقیم آن بر زندگی انسان‌ها و سایر موجودات زنده است، حفاظت از محیط زیست نه تنها وظیفه اخلاقی ماست بلكه بهره‌وری و پایداری جوامع انسانی را تضمین می‌كند.

فطرتی افزود: از همین رو در برنامه «رهاورد» میزبان دكتر علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست كشور، دكتر حسن اكبری معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست، محمد درویش پژوهشگر و فعال حوزه محیط زیست خواهیم شد و در راستا با طرح هفته های ایرانی و سفر به استان «هرمزگان» با مهندس حبیب مسیحی تازیانی مدیركل اداره حفاظت از محیط زیست استان هرمزگان گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «رهاورد» یكشنبه دوم اردیبهشت ساعت 13:30 از رادیو ایران تقدیم می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
رهاورد