رهاورد شنبه تا سه شنبه از ساعت 11:30 به مدت 25

پژوهش اساسی ترین نیاز برای دست یابی به پیشرفت است

برنامه «رهاورد» شنبه 25 آذر، همزمان با روز «پژوهش» از اهمیت پژوهش و جایگاه آن در توسعه می گوید.

1402/09/25
|
08:16
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به منظور گسترش فرهنگ پژوهش در جامعه، روز‪ 25 ‬ آذر از سوی «شورای فرهنگ عمومی كشور» به نام روز پژوهش نام‌گذاری شد. وزارت علوم تحقیقات و فناوری نیز از سال ‪ 1379 ‬ چهارمین هفته آذر ماه را به نام هفتة پژوهش نام‌گذاری كرد و از سال ‪1384‬ این نام به «هفته پژوهش و فناوری» تغییر یافت.

مریم بانو فطرتی تهیه كننده مستند علمی «رهاورد» بیان كرد: اندیشیدن، پژوهش و نوآوری، اساسی ترین نیاز برای دست یابی به پیشرفت، توسعه، رفاه عمومی و استقلال واقعی است. تأكید بر پژوهش و تشویق پژوهش گران و دانشمندان به فعالیت های پژوهشی مورد نیاز كشور، یكی از مهم ترین راه های رسیدن به خودكفایی است.

وی ادامه داد: در همین راستا در «رهاورد» با دكتر پیمان صالحی معاون پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دكتر محمد حسین بهشتی دبیر ستاد ملی پژوهش و فناوری كشور پیرامون اهمیت پژوهش و جایگاه آن در توسعه و پیشینه پژوهش در اسلام گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «رهاورد» شنبه 25 آذر، به تهیه كنندگی مریم بانو فطرتی و گزارشگری و هماهنگی اكرم خیرخواه ساعت 13:30 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
رهاورد