رهاورد شنبه تا سه شنبه از ساعت 11:30 به مدت 25

در سمنان نوشت‌افزار هوشمند ساخته شد

مستند علمی «رهاورد» یكشنبه 19 آذر، با تولید كنندگان اولین نوشت افزار هوشمند ایرانی گفت و گو می كند.

1402/09/19
|
11:40
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، پژوهشگران یكی از شركت دانش بنیان پارك علم و فناوری استان سمنان با استفاده از فناوری های «هوش مصنوعی» و «واقعیت افزوده» موفق به ساخت نوشت افزار هوشمندی شده اندكه قابلیت جستجو كردن صفحات، پخش ویدیو و تبلیغات كالاها را دارد.

مریم بانو فطرتی تهیه كننده برنامه «رهاورد» بیان كرد: نسل جدید نوشت افزار فراكاغذی با تلاش یك تیم دانش بنیان در سمنان طراحی و ساخته شد. این محصول دانش بنیان با قابلیت‌های دسته بندی هوشمند محتوا در محیط‌های اداری و آموزشی امكان ارتباط مستقیم با كاركردهای تلفن همراه برای كاربر را فراهم كرده است.

وی ادامه داد: این ایده كه ظرف مدت كمتر از سه سال به تولید تجاری رسید در آینده‌ای نزدیك با افزودن قابلیت‌های فیزیكی و كاربرد آموزشی بروزرسانی می‌شود.

فطرتی تصریح كرد: با توجه به رویكرد نوین در به كارگیری فناوری هوش‌مصنوعی، استفاده از نوشت افزار هوشمند هم در محیط‌های آموزشی و هم اداری باعث افزایش كارایی می‌شود.

گفتنی است مستند علمی «رهاورد» یكشنبه 19 آذر، به تهیه كنندگی مریم بانو فطرتی، گزارشگری نوید دانشور و هماهنگی اكرم خیر خواه ساعت 13:30 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
رهاورد