پلاک هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

ظرفیت نهفته در ملت و نیروهای مسلح عامل موفقیت ایران در جنگ با عراق بود

مشاور عالی فرمانده نیرو هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در برنامه «پلاک هشت» گفت: وقتی اولین بمب به پایگاه دوم شکاری تبریز اصابت کرد هر کس با حداقل امکانات و بیشترین تلاش برای دفاع از مرزم و بوم به جنگ علیه دشمن رفت.

1399/06/31
|
15:14

به گزارش شبکه رادیویی ایران، امیر سرتیپ خلبان حسین خلیلی مشاور عالی فرمانده نیرو هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گرامیداشت هفته دفاع مقدس در برنامه «پلاک هشت رادیو ایران درباره راهبرد مقاومت کشور در جنگ تحمیلی علیه رژیم بعث عراق گفت: علی رغم همه تلاش ها برای شکست ایران، لطف خدای بزرگ، رهبری امام خمینی (ره) و ظرفیت نهفته در ملت، نیروهای مسلح، ارتش، نیروی هوایی و خلبانان باعث پیروزی ایران را در جنگ شد.
امیر سرتیپ خلبان حسین خلیلی که اولین بار است به رادیو می آید در ادامه این گفت و گو با برنامه پلاک هشت افزود: وقتی اولین بمب به پایگاه دوم شکاری تبریز اصابت کرد هیچ کس نگفت شغل دوم دارم و همه با حداقل امکانات و بیشترین تلاش برای دفاع از مرز و بوم به جنگ علیه دشمن رفتند.
مشاور عالی فرمانده نیرو هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان کرد: وقتی می گویند مهدی (عج) می آید و دنیا را پر از عدل و داد می کند و همه برای آمدنش به پا می خیزند، من این اتفاق را به طور آشکارا در 31 شهریور مشاهده کردم.
امیر سرتیپ حسین خلیلی در بخش دیگر صحبتش به نقش مهم صمد بالازاده اردبیلی در جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: این شهید والا مقام که ماه پیش بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داد اولین خلبان هواپیمایی بود که از ایران به سوی مرزهای عراق پرواز کرد.

برنامه پلاک هشت در هفته دفاع مقدس به طور ویژه ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.
برای مشاهده تصاویر این برنامه به بخش گالری تصاویر برنامه پلاک هشت مراجعه کنید

دسترسی سریع
پلاک 8