پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

به یاد شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ در رادیو ایران

برنامه «پلاك هشت» چهارشنبه 26 اردیبهشت، با خانواده شهید «دكتر فریدالدین معصومی» گفت و گو می كند.

1403/02/26
|
10:16
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، 26 اردیبهشت مصادف با 6 ذی القعده به عنوان روز بزرگداشت امامزاده ارجمند و جلیل القدر، «حضرت احمد بن موسی» ثبت شده است.

سیما پاتیمار تهیه كننده برنامه «پلاك هشت» گفت: با توجه به مناسبت امروز در برنامه با خانواده « شهید دكتر فریدالدین معصومی» یك از شهدای حادثه تروریستی شاه چراغ گفت و گو خواهیم كرد.

وی ادامه داد: « شهید دكتر فریدالدین معصومی» متولد سال1361 و فارغ التحصیل رشته‌ دكتری در زمینه مهندسی مكانیك از دانشگاه «كنتر بری» (نیوزلند) بود كه در عملیات تروریستی حرم شاهچراغ (ع) به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

«شهید معصومی» نخبه علمی كشورمان، نقش اثرگذاری در تكمیل و راه‌اندازی طرح های برق و انرژی در كشور داشت. ایشان از نیروهای متخصص و مدیران جوان و جهادی كشور بود كه به منظور نظارت و پیگیری های نیروگاه برق لامرد عازم استان فارس شده بود، كه در 4 آبان ماه 1401 در حمله تروریستی به حرم شاهچراغ به شهادت رسید.

پاتیمار در پایان در خصوص دیگر بخش های برنامه با توجه به «هفته های ایرانی» و سفر به استان «سیستان و بلوچستان» به نقش این استان در انقلاب اسلامی اشاره كرد.

گفتنی است «پلاك هشت» این هفته به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای كیوان همتی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 11:15 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
پلاك هشت