پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

گذری بر زندگی شهید مدافع حرم «رضا رستمی مقدم» در رادیو ایران

دوران هشت سال دفاع مقدس را باید یادآور دلاورمردی ها و جانفشانی های رزمندگان میهن اسلامی و برگ زرین و حماسه ماندگار ایرانیان در تاریخ دانست كه در این بین رزمندگان استان «لرستان» نیز نقش پر رنگ داشته اند.

1402/10/24
|
11:46
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه «پلاك هشت» در راستا با طرح «هفته ‌های ایرانی» و این هفته سفر به استان «لرستان» مروری بر یاد و خاطرات شهید مدافع حرم «رضا رستمی مقدم» دارد.

محمدحسین خسروجردی تهیه كننده این هفته «پلاك هشت» بیان كرد: «شهید رستمی» در تیرماه 1340 در شهرستان خرم آباد به دنیا آمد و چهاردهم خرداد 1395 در شهرحلب سوریه و در دفاع از حریم آل الله به فیض شهادت نائل گردید.

وی ادامه داد: «شهید رستمی» در مناطق عملیاتی مختلف جنوب حضور موثر داشت و در منطقه هورالعظیم بر اثر اصابت تركش و حمله شیمیایی دچار آسیب های زیادی گردید كه منجر به جانبازی 50 درصد جنگ تحمیلی شد .
بعد از آن هم با وجود مجروحیت فراوان در عملیات های مختلفی از قبیل: خیبر، بدر، كربلای4، كربلای5، والفجر8 و والفجر10 شركت كرد و در آزادسازی حلبچه شجاعانه، جنگید و برای سومین بار از ناحیه سینه مجروح شد.

این شهید مدافع حرم، در عرصه دفاع از حرم اهل بیت و عمه سادات حضرت زینب كبری (س) به عنوان فرمانده گردان احتیاط تیپ فاطمیون در منطقه «حلب سوریه»، شجاعانه در كنار رزمندگان اسلام مقابله كرد و سرانجام به آرزوی دیرینه خود رسید در تاریخ چهاردهم خرداد 1395 در جنوب حلب به شهادت رسید.

خسروجردی در خصوص دیگر بخش ها ی برنامه به معرفی كتاب و ارتباط تلفنی با دكتر محمودرضا كبیری پژوهشگر فضای مجازی و رسانه (در خصوص جنگ نرم و تبلیغات منفی دشمنان)اشاره كرد.

گفتنی است: «پلاك هشت» این هفته به تهیه كنندگی محمدحسین خسروجردی و اجرای آرش احمدی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 11:25 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
پلاك هشت