پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

به یاد شهدای قزوین در رادیو ایران

برنامه «پلاك هشت» در راستا با طرح «هفته ‌های ایرانی» و این هفته سفر به استان «قزوین» مروری بر یاد و خاطرات شهدای این استان دارد.

1402/10/18
|
10:47
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، دوران هشت سال دفاع مقدس را باید یادآور دلاورمردی ها و جانفشانی های رزمندگان میهن اسلامی و برگ زرین و حماسه ماندگار ایرانیان در تاریخ دانست كه در این بین رزمندگان قزوینی نیز نقش پر رنگ داشته اند.

سیده زهرا صالحی تهیه كننده این هفته برنامه «پلاك هشت» گفت: «شهید ابوالقاسم گروسی‌ها» یكی از شهدای قزوین است.

او دوم فروردین سال 1343، در شهر قزوین به دنیا آمد. پدرش محمد، باغبان بود و مادرش رقیه نام داشت. وی تحصیلاتش را تا اول راهنمایی ادامه داد و سپس به مكانیكی مشغول شد. این شهید بزرگوار همچنین در كار نقاشی، ورزش و جوشكاری فعالیت داشت و بسیار مهربان و با دیگران خوش برخورد بود. ایشان با شروع انقلاب اسلامی در تظاهرات علیه رژیم مستبد شاهنشاهی شركت و اعلامیه‌های امام خمینی (ره) را پخش می‌كرد تا مردم به انقلاب تشویق شوند. «شهید ابوالقاسم گروسی‌ها» در سال 1357 با كمونیست‌ها درگیر شد و خیانت‌های آنان را افشا كرد. همچنین ایشان با جدیت تمام ‌ با رژیم شاهنشاهی مبارزه می‌كرد و سرانجام هفتم دی ماه سال 1357 با اصابت تیری به قلبش به شهادت رسید.

برنامه «پلاك هشت» دوشنبه 18 دی مروری بر زندگی این شهید دارد.گفتنی است «پلاك هشت» این هفته به تهیه كنندگی سیده زهرا صالحی و اجرای حمیدرضا رضایی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 11:25 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده


دسترسی سریع
پلاك هشت