پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

مرور خاطرات شهید مدافع حرم «فیروز حمیدی زاده» در «پلاك هشت»

برنامه «پلاك هشت» در راستا با طرح هفته های ایرانی و این هفته سفر به استان «خراسان شمالی» خاطرات شهدای این استان را مرور می كند.

1402/10/06
|
08:00
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، شهید «فیروز حمیدی‌زاده» از شهدای مدافع حرم استان خراسان شمالی در سی‌ام مهرماه سال 57 در شهر بجنورد دیده به جهان گشود. وی كارمند سازمان تامین اجتماعی خراسان شمالی بود و در سال 94 به صورت بسیجی و داوطلبانه به جبهه‌های دفاع از حرم اهل بیت اطهار(ع) شتافت.

فرهنگ شهادت و ایثار در خانواده «حمیدی زاده» یك اصل بود چرا كه برادر ارشدش نریمان و دایی ایشان عقیل حمیدی پور از شهدای دفاع مقدس بودند و دفاع از اسلام و اهل بیت در نهاد وی عجین شده بود، با شنیدن جنگ نیابتی از سوی دشمن بویژه داعشی ها و تكفیری ها كه كشور سوریه را به اشغال خود درآورده بودند غیرت دینی شهید او را به سمت آن دیار كشانده تا از حرم اهل بیت دفاع نماید. وی در تاریخ 20/10/94 به این كشور عزیمت نمود و سرانجام با از خود گذشتگی و ایثار در عملیات آزادسازی منطقه نبل و الزهرا در تاریخ12/11/94 به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

برنامه «پلاك هشت» چهارشنبه 6 دی، مروری بر خاطرات این شهید مدافع حرم دارد.گفتنی است «پلاك هشت» این هفته به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای حمیدرضا رضایی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 11:25 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
پلاك هشت