پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

دختری كه زیر بلدوزر نظامیان اسرائیلی جان داد

برنامه «پلاك هشت» شنبه 4 آذر ، تقدیم می شود به «راشل كوری» دختر آمریكایی كه زیر بلدوزر نظامیان اسرائیلی جان داد.

1402/09/04
|
10:08
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، سیما پاتیمار تهیه كننده این هفته برنامه «پلاك هشت» بیان كرد: «راشل كوری» دختر آمریكایی نقش بسزایی در رسوا كردن اقدامات رژیم صهیونیستی در جریان انتفاضه دوم داشت.

وی ادامه داد: راشل در طول انتفاضه الاقصی به عنوان یكی از فعالان این جنبش به نوار غزه رفت. وی هنگامی كه بلدوزر نیروهای اسرائیل در نوار غزه قصد تخریب خانه‌های فلسطینیان را داشت، می‌خواست راه بلدوزر را سد كند، او با بلندگوی دستی خود تلاش كرد راننده بلدوزر را از نزدیك شدن به خانه این خانواده فلسطینی منع كند كه راننده بلدوزر به سمت او حركت كرد و با خونسردی او را زیر گرفت و از رویش عبور كرد، راشل در این حمله درگذشت.

تهیه كننده «پلاك هشت» تصریح كرد: وی دو روز قبل از مرگ در مصاحبه با شبكه خبری میدل ایست گفت: احساس می‌كنم شاهد نابودی سیستماتیك توانایی مردم برای بقاء هستم. گاهی اوقات هنگام شام خوردن با مردم هستم و حس می‌كنم كه انبوهی از تجهیزات نظامی اطراف ماست و قصد نابودی مردمی را دارند كه با آنها در حال صرف شام هستم.

گفتنی است راشل نزدیك به دو ماه در رفح بود، او در تظاهرات ضد صهیونیستی و ضد آمریكایی در رفح شركت می كرد و پرچم آمریكا و اسرائیل را به آتش كشید، او جرج بوش رئیس‌جمهور وقت آمریكا را جنایتكار جنگی می دانست و خواستار تحویل وی به دادگاه بین المللی جنایتكاران جنگی بود و سرانجام روز 16 مارس 2003 در حالی كه به سیاست اسرائیل در تخریب منازل فلسطینی اعتراض می كرد، توسط بلدوزر رژیم صهیونیستی زیر گرفته شد و شهید شد.

برنامه «پلاك هشت» شنبه 4 آذر ، به «راشل كوری» دختر آمریكایی تقدیم می شود.این برنامه این هفته به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای حمیدرضا رضایی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 12:10 از رادیو ایران پخش می شود.


تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
پلاك هشت