پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

حضور یزد در هشت سال دفاع مقدس

برنامه «پلاك هشت» دوشنبه 29 آبان، همزمان با آغاز هفته بسیج، و در ادامه طرح «هفته های ایرانی» و سفر به استان یزد، از نقش و حضور یزد در هشت سال دفاع مقدس می گوید.

1402/08/29
|
11:08
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، متین السادات فیروزی ضمن تبریك فرا رسیدن هفته بسیج بیان كرد: نیروهای یزدی در اولین روزهای هجوم دشمن بعثی به خاك ایران با لبیك به ندای حضرت امام (ره) به سوی مرزهای جنوبی شتافتند و عده‎ای هم با حضور خود در مناطق كردستان با مزدوران داخلی استكبار مقابله كردند.

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، جوانان مؤمن استان در قالب كمیته انقلاب اسلامی به پاسداری از انقلاب پرداختند و در خرداد ماه 1358 به دنبال تشكیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یزد، اكثریت آنان در این نهاد مقدس عضویت یافتند .

اولین مأموریت نیروهای پاسدار یزدی به منطقه محروم سیستان و بلوچستان (شهرهای سراوان و نیك‎شهر) بود. همزمان گروهی به مناطق محروم كردستان مأمور گشته و تحت فرماندهی شهید محمد منتظرقائم، سپاه بوكان و سقز را تشكیل دادند تا با ضد انقلابیون مسلح كه آرامش مردم و امنیت آن خطه از سرزمین اسلامیمان را به خطر انداخته بودند، مقابله كنند. سپاه قصر شیرین نیز به همت سردار رشید اسلام شهید محمد منتظر قائم و با حضور جمعی از پاسداران استان تشكیل شد.

فیروزی افزود: در برنامه این هفته «پلاك هشت» ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای استان یزد مروری بر حضور این استان در دفاع مقدس خواهیم داشت. گفتنی است «پلاك هشت» این هفته به تهیه كنندگی متین السادات فیروزی و اجرای آرش احمدی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 12:10 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
پلاك هشت