پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

به یاد «پدر موشكی ایران» در «پلاك هشت»

برنامه «پلاك هشت» یكشنبه 21 آبان، همزمان با سالروز شهادت حسن طهرانی مقدم «پدر موشكی ایران» مروری بر خاطرات این شهید والامقام دارد.

1402/08/21
|
11:15
|


به گزارش شیكه رادیویی ایران، سیما پاتیمار تهیه كننده این هفته برنامه «پلاك هشت» بیان كرد: «شهید حسن تهرانی‌مقدم» از فعالین مبارزه با رژیم پهلوی پیش از انقلاب و از حاضران در صحنه هشت سال جنگ تحمیلی بود. این شهید گرانقدر 25 سال از عمر خود را در ایجاد و توسعه بخش توپخانه و موشك و توان دفاعی كشور قرار داده بود و به عنوان «پدر موشكی ایران» لقب گرفت.

وی ادامه داد: «شهید طهرانی مقدم» از فرماندهان سپاه پاسداران در جنگ ایران و عراق بشمار می‌آمد. آخرین سمت وی، ریاست سازمان جهاد خودكفایی سپاه پاسداران بود. وی به عنوان یكی از پایه‌گذاران برنامه موشكی در سپاه پاسداران شناخته می‌شود. و در سال 1390 در پی حادثه انفجار زاغه مهمات واقع در پادگان مدرس، به شهادت رسید.

پاتیمار افزود: از همین رو با توجه به سالروز شهادت حسن طهرانی مقدم «پدر موشكی ایران» در برنامه «پلاك هشت» مروری بر خاطرات وی خواهیم داشت. گفتنی است «پلاك هشت» این هفته به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای حمیدرضا رضایی از شنبه تا چارشنبه ساعت 12:10 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
پلاك هشت