پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

كردستان مهد جنگ‌آوران بی‌ادعا

برنامه «پلاك هشت» همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس به صورت ویژه ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

1402/07/06
|
09:00
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، همزمان با هفته دفاع مقدس طرح «هفته های ایران» كه با هدف انعكاس ظرفیت‌های‌ ویژه و منطقه‌ای‌ هر استان در زمینه‌های‌ فرهنگی‌، هنری‌، اجتماعی‌، گردشگری‌، اقتصادی‌ و.... و با مشاركت‌ مراكز صدا و سیما و گروه های‌ برنامه‌ساز و تولید و پخش‌ می شود، در اولین هفته رادیو ایران مهمان مردم خونگردم كردستان شد.

در همین راستا برنامه «پلاك هشت» 6 مهر، در آخرین روز از هفته دفاع مقدس از كردستان تقدیم می شود.

وحید بیات تهیه كننده «پلاك هشت» بیان كرد: كردستان به حقیقت مهد جنگ‌آوران بی‌ادعا و گمنامی است كه شجاعت و مردانگی در وجود دریایی‌شان موج می‌زد و از سحاب غیرت و ایثارشان اخلاص و بندگی باری‌تعالی می‌بارد.

كردستان به عنوان یكی از استان‌های هم مرز با كشور عراق در طول دوران هشت ساله جنگ تحمیلی چندین بار دستخوش حملات رژیم بعث شد و شهدای زیادی را تقدیم انقلاب كرد. شهرهای كردستان در دوران جنگ تحمیلی 26 بار مورد هجوم هوایی رژیم بعث قرار گرفتند و 26 هزار شهید در استان كردستان تقدیم انقلاب اسلامی شد كه از این تعداد پنج هزار و 400 شهید آن بومی استان بودند.


بیات افزود: به پاس فداكاری و رشادت مردم این منطقه «پلاك هشت» ششم مهر ماه خاطرات شهدای هشت سال دفاع مقدس كردستان را مرور می كند.

گفتنی است «پلاك هشت» ویژه هفته دفاع مقدس به تهیه كنندگی وحید بیات و با اجرای حسن همایی 5 و 6 مهر ساعت 12:40 با همكاری صدا و سیمای مركز كردستان به روی آنتن رادیو ایران می رود

دسترسی سریع
پلاك هشت