پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

گرامیداشت چهل و سومین سالگرد هفته دفاع مقدس در رادیو ایران

برنامه «پلاك هشت» همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس به صورت ویژه از 31 شهریور ساعت 12:30 از رادیو ایران پخش می شود.

1402/07/01
|
11:05
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، روز 31 شهریور 1359 رژیم بعثی عراق با تصمیم و طرح قبلی و با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز كرد و صدام حسین رئیس جمهور عراق با ظاهر شدن در برابر دوربین‌های تلویزیون عراق با پاره كردن قرارداد 1975 الجزایر، آغاز تجاوز رژیم بعثی به خاك ایران را اعلام كرد.

علیرغم كارشكنی‌های بنی‌صدر رئیس جمهور وقت ایران، دفاع مقدس مردم مسلمان و انقلابی ایران شكل گرفت و نیرو‌های جوان و شهادت طلب به جبهه‌ها شتافتند. پس از شكل‌گیری اتحاد و انسجام در میان نیرو‌های انقلابی و طرد نیرو‌های وابسته، حماسه‌ای مقدس شكل گرفت كه در تاریخ ایران اسلامی بی‌سابقه بود.

حماسه دفاع مقدسی كه بركات و دستاورد‌های بی‌نهایتی را برای ملت ایران به ارمغان آورد. جهاد و شهادت مردمان با ایمان و مخلص این سرزمین، ستون‌های نظام اسلامی را تا مدت‌ها مستحكم نمود.

متین السادات فیروزی تهیه كننده ویژه برنامه «پلاك هشت»، در هفته دفاع مقدس بیان كرد: در راستا با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس، شنبه اول مهر، همزمان با دومین روز از هفته دفاع مقدس میزبان دكتر یحیی نیازی نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس و محمدعلی كلهر، پیشكسوت ارتش و سپاه در دفاع مقدس و برادر شهید هاشم كلهر خواهیم شد و پیرامون دلایل تهاجم رژیم بعث عراق به ایران و نقش ارتش و سپاه در دفاع از كشور گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «پلاك هشت» ویژه هفته دفاع مقدس به تهیه كنندگی متین السادات فیروزی و با اجرای آرش احمدی 31 شهریور تا 6 مهر از ساعت 12:30 تا 140:00 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
پلاك هشت