پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

به یاد فرزند كردستان در رادیو ایران

برنامه «پلاك هشت» همزمان با سالروز شهادت سردار سرلشكر «شهید محمود كاوه» در بخشی از برنامه با خانواده و دوستان این شهید گرانقدر گفت و گو كرده است.

1402/06/11
|
11:46
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، پاسدار جوان انقلابی محمود كاوه با شروع جنگ تحمیلی، به همراه تعدادی از نیرو‌های خراسان به جبهه‌های جنوب اعزام شد، اما مدتی بعد به علت نیاز شدیدی كه پادگان به مربی داشت، او را برای آماده‌سازی و آموزش نیرو‌ها به مشهد فراخواندند.
با این حال روح بلند محمود تاب ماندن در مشهد و صرف پرداختن به تربیت نیرو را نداشت و بعد از مدتی با رضایت فرماندهان وقت راهی كردستان شد كه در آن زمان، با توطئه گروهك‌ها و عناصر ضد انقلاب، دستخوش درگیری و آشوب شده بود.
محمود كه به همراه شماری پاسداران برای آزادسازی شهر بوكان وارد كردستان شده بود، به دلیل لیاقت‌ها و مهارت‌هایی كه داشت، در همان ابتدا به عنوان فرمانده گروه دوازده نفره انتخاب شد.
شجاعت او باعث سبب شد پس از مدت كوتاهی، به سمت فرماندهی عملیات سپاه سقز منصوب شود.

سرانجام روح بلند شهیدمحمود كاوه بعد از سال‌ها مجاهدت و تلاش خستگی نا پذیر درد هم شهریور 65 در 25 سالگی در حاج عمران به ملكوت اعلا پیوست و شربت شهادت نوشید.

برنامه «پلاك هشت» به پاس گرامیداشت یاد و خاطره این شهید بزرگ شنبه 11 شهریور در بخش ی از برنامه با خانواده و دوستان «شهید كاوه» گفت و گو كرده است.

گفتنی است «پلاك هشت» این هفته به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای حمیدرضا رضایی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
پلاك هشت