پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

به یاد شهید باكری

برنامه «پلاك هشت» شنبه ششم اسفند، همزمان با سالروز شهادت شهید حمید باكری یاد و خاطره این شهید را گرامی می دارد

1401/12/06
|
12:41
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، متین السادات فیروزی تهیه كننده برنامه «پلاك هشت» بیان كرد: «حمید باكری» 6 اسفند سال 1362 در جزایر مجنون به فیض شهادت نائل آمد و پیكر مطهرش هیچ‌گاه به وطن بازنگشت.
وی ادامه داد: سوم تا 22 اسفند، یادآور رشادت‌های رزمندگان دلیر اسلام در عملیات «خیبر» است؛ عملیاتی بزرگ و گسترده‌ای كه با رمز مقدس «یا رسول‌الله (ص)» به‌صورت مشترك توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیز پشتیبانی هوانیروز و نیروی هوایی ارتش، با هدف از بین بردن نیرو‌های سپاه سوم عراق و دستیابی به نقاط مهمی در خاك این كشور آغاز شد و با آزادسازی هزار كیلومتر مربع در هور، 140 كیلومتر مربع در جزایر مجنون و 40 كیلومتر مربع در طلاییه به پایان رسید.
فیروزی افزود: برخی از فرماندهان برجسته كشورمان در جریان این عملیات به شهادت رسیدند كه از جمله آن‌ها می‌توان به «حمید باكری» جانشین لشكر 31 عاشورا و «محمدابراهیم همت» فرمانده لشكر 27 محمدرسول‌الله (ص) اشاره كرد.
این تهیه كننده رادیویی تصریح كرد: در برنامه روز شنبه ششم اسفند، ضمن گرامیداشت روز جانباز و ولادت با سعادت حضرت عباس(ع) مروری بر زندگی شهید باكری خواهیم داشت.
گفتنی است «پلاك هشت» به تهیه كنندگی متین السادات فیروزی و اجرای كیوان همتی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از رادیو ایران پخش می شود
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
پلاك هشت