خانه و خانواده شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 به مدت 60

رادیو ایران

خانه و خانواده

راهكارهایی برای جلوگیری از گرایش نوجوانان نسل z به دخانیات

روز جهانی بدون دخانیات هر سال در 31 می (11 خرداد) توسط سازمان بهداشت جهانی برای محافظت از جوانان در برابر عادت خطرناك سیگار كشیدن گرامی داشته می‌شود.

1403/03/12
|
08:02
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، متین السادات فیروزی تهیه كننده این هفته برنامه «خانه و خانواده» بیان كرد: دیروز روز جهانی بدون دخانیات بود، از همین رو در برنامه امروز از راهكارهای جلوگیری از گرایش جوانان و نوجوانان به دخانیات خواهیم گفت.

وی ادامه داد: صنعت دخانیات نه تنها سلامت عمومی نسل حاضر را تهدید می‌كند بلكه موجب ایجاد وابستگی نسل‌های بعدی به نیكوتین می‌شود. این صنعت برای حفظ سود سرشار خود و جایگزینی میلیون‌ها مشتری كه بر اثر مصرف این محصولات و مواجهه با دود آن جان خود را از دست می‌دهند و همچنین افرادی كه با ترك مصرف دخانیات از بازار این صنایع خارج می‌شوند، نوجوانان و جوانان را هدف قرار داده است.

فیروزی افزود: در برنامه روز شنبه 12 خرداد، میزبان دكتر علی صدرا كارشناس سبك زندگی و تعلیم و تربیت خواهیم شد و پیرامون، تعیین چارچوب ها و خط قرمزها برای نسل z و راهكارهایی برای جلوگیری از گرایش جوانان و نوجوانان این نسل (دهه هشتاد و دهه نود) به سیگار و دخانیات و همچنین شیوه صحیح رفتار والدین در صورت مشاهده مصرف دخانیات توسط فرزندانشان، گفتگو خواهیم كرد.

گفتنی است، علاقه مندان می توانند در زمان پخش برنامه سوالات خود را از طریق شماره های 22040086 و 22050009 و شماره پیامك 30000900 مطرح كنند و پاسخ خود را از كارشناس برنامه دریافت كنند.

«خانه و خانواده» این هفته به تهیه كنندگی متین السادات فیروزی و اجرای فاطمه آل عباس از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9:00 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
خانه و خانواده