نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغ گوشتی كشور در گفت و گو با رادیو ایران: حذف ارز ترجیحی، 2 و نیم برابر هزینه واردات نهادهای دامی را افزایش می دهد

مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور گفت:حذف ارز ترجیحی به شکل تدریجی، ضمن آنکه فشاری بر تولید کننده وارد نمی کند، باعث نارضایتی عمومی نیز نمی شود.

1400/09/07
|
15:42

به گزارش شبکه رادیویی ایران، حبیب الله اسدالله نژاد مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور در برنامه «نمودار» درباره پیامدهای حذف ازر ترجیحی گفت: قیمت هر محصول متاثر از قیمت مولفه های تولید و نرخ تمام شده آن است، با حذف ارز ترجیحی عددی که برای واردات نهاده های دامی، ذرت و سویا پرداخت می شود 2 و نیم برابر افزایش می یابد که این میزان بر قیمت تمام شده محصول تاثیر می گذارد.

وی در ادامه با بیان اینکه افزایش قیمت نهاده های دامی بر بازار عرضه و فروش مرغ تاثیر خواهد گذاشت، افزود: ارز 4200 تومانی که باعث ایجاد رانت و فساد شده می بایست حذف شود اما در حذف این ارز بهتر است تدابیری ویژه ای اندیشیده شود.

مدیر عامل اتحادیه مرغ گوشتی کشور در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان کرد: حذف ارز ترجیحی به شکل تدریجی، ضمن آنکه فشاری بر تولید کننده وارد نمی کند، باعث نارضایتی عمومی نیز نمی شود.

مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور با بیان اینکه برای حذف ارز ترجیحی باید بسترهای لازم فراهم شود، گفت: حذف ارز ترجیحی 2 و نیم برابر هزینه واردات نهاده های دامی را افزایش می دهد اگر سرمایه در گردش واحدهای مرغداری تامین نشود، واحدهای مرغداری قادر به تامین این حجم از نقدینگی نخواهند بود.

برنامه «نمودار» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 10:20 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
نمودار