نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

همزمان با گرامیداشت روز آتش نشانی : مدیر عامل سازمان آتش نشانی و ایمنی شهری روی خط رادیو ایران

حسینعلی تهیه کننده برنامه«نمودار» گفت: همزمان با گرامیداشت روز آتش نشانی میزبان مهدی داوری دولت آبادی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و ایمنی شهری می شویم.

1400/07/07
|
10:00

به گزارش شبکه رادیویی ایران، راضیه حسینعلی تهیه کننده برنامه این هفته «نمودار» گفت: روز هفتم مهرماه در تقویم کشور برای تقدیر از رشادت‌های آتش نشانان به عنوان روز ملی آتش نشانی و ایمنی نامگذاری شده است.
حسینعلی ادامه داد:هفتم مهر 1359 وقتی که عراق به پالایشگاه آبادان حمله هوایی کرد، آتش نشانان منطقه و شهرهای اطراف برای مهار آتش به پالایشگاه رفتند که در حین عملیات خاموش کردن آتش، مجدداً هواپیماهای دشمن اقدام به بمباران پالایشگاه می‌کنند که منجر به شهادت تعداد زیادی از آتش نشانان می‌شود.
وی ادامه داد: طرح تعیین روز آتش نشانی و ایمنی در سال 1379 توسط ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتش نشانی کشور پیشنهاد و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تأیید شد. این روز با هدف ترویج ایمنی و پیشگیری از حوادث در سطح کشور هم چنین یادآوری حماسه آفرینی‌ها و از خود گذشتگی‌های آتش نشانان میهن اسلامی در عرصه دفاع مقدس نامگذاری شده است.
این تهیه کننده برنامه رادیویی افزود: از همین رو در برنامه چهارشنبه هفتم مهر ماه همزمان با گرامیداشت روز آتش نشانی میزبان مهدی داوری دولت آبادی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و ایمنی شهری می شویم.
حسینعلی گفت: «نمودار» با ااجرای مهرناز فقیهی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:20 از رادیو ایران شنیده می شود.

دسترسی سریع
نمودار