نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

دولت چین متعهد به خرید نفت ایران شده است

یحیی آل اسحاق عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: تفاهم نامه میان ایران و چین، تمام نقشه های غرب را در حوزه تحریم از میان می برد.

1400/01/16
|
13:33

به گزارش شبکه رادیویی ایران، یحیی آل اسحاق عضو اتاق بازرگانی ایران در برنامه نمودار درباره قرارداد 25 ساله میان ایران و چین گفت: این تفاهم نامه از لحاظ زمان،تاثیرات اقتصادی آن و نفوذ ایران در منطقه و جهان دارای ارزش و اعتبار است.

وی در ادامه با بیان اینکه تفاهم نامه ایران و چین به لحاظ زمانی در بهترین وقت ممکن انجام شده است، افزود: دولت های غربی از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی همواره درصدد ضربه زدن به نظام بوده اند، قرارداد اخیر ایران و چین دو راه را پیش روی غرب گذاشته است، آنها یا باید روش پیشین خود را ادامه دهند و یا آنکه شرایط جمهوری اسلامی ایران را بپذیرند.

یحیی آل اسحاق عضو اتاق بازرگانی ایران در ادامه به تاثیرات اقتصادی این قرارداد نیز اشاره کرد و گفت: تفاهم نامه میان ایران و چین، تمام نقشه های غرب را در حوزه تحریم از میان می برد و در حوزه هایی خرید نفت و سرمایه گذاری در حوزه های مختلف کمک زیادی به ایران خواهد کرد.

برنامه نمودار شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 10:20 به تهیه کنندگی عاطفه بنایی و راضیه حسینعلی و اجرای حامد نجم الهدی و مهرناز فقیهی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
نمودار