نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

بیش از 800 هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت، کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت:افرادی که بیکاری آنان بدون میل و اراده شخصی باشد بدون نیاز به حضور فیزیکی می توانند مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.

1399/02/31
|
08:36

به گزارش شبکه رادیویی ایران، «مسعود بابایی» مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت، کار، تعاون و رفاه اجتماعی در برنامه «نمودار» به قانون بیمه بیکاری اشاره کرد و گفت: بر اساس ماده 2 قانون بیمه بیکاری مصوبه سال 69، این بیمه شامل افراد مشاغل آزاد، خویش فرما و اتباع خارجی و بازنشستگان نمی شود.
وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا این بیمه بیکاری شامل رانندگان اتوبوس و مینی بوس بیکار شده هم می شود یا خیر، افزود: بیمه رانندگان درون شهری و برون شهری اگر از نوع بیمه های خاص باشد به آنها تعلق نمی گیرد.
مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت، کار، تعاون و رفاه اجتماعی در بخش دیگر سخنانش به مشاغل متضرر از ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: برای کاهش خسارات ناشی از ویروس کرونا، دولت از اواسط اسفند سال گذشته سامانه ای طراحی کرده است.
بابایی در ادامه با بیان اینکه این سامانه برخط است و تحت وب قرار دارد، گفت: افرادی که بیکاری آنان بدون میل و اراده شخصی باشد بدون نیاز به حضور فیزیکی می توانند به این سامانه ( bimebikari.mcls.gov.ir)مراجعه کنند و مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.
برنامه نمودار شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 10:20 به تهیه کنندگی عاطفه بنایی و راضیه حسینعلی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
نمودار