نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

حذف معافیت 80 دلاری گوشی همراه مسافر منتفی شد

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در گفت و گو با رادیو ایران گفت: بر اساس ابلاغ ستاد مبارزه با قاچاق کالا به گمرک کل کشور، حقوق ورودی تلفن همراه مسافری بر اساس نرخ ارز بازار ثانویه (سامانه سَنا) محاسبه می شود.

1398/08/01
|
09:41

حذف مالیات 80 دلاری، یکی از انگیزه‌های قاچاقچیان برای واردات غیرقانونی تلفن همراه به کشور بوده است، از این رو به تازگی اقداماتی برای مقابله با سوء استفاده واردکنندگان انجام شده است.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در گفت و گو با برنامه «نمودار» گفت: بر اساس مصوبه 22 مهر ماه ستاد تنظیم بازار، معافیت 80 دلاری برای واردات گوشی مسافری از این بعد منتفی خواهد شد.
معاون فنی و امور گمرکی بخش دیگر صحبت هایش را به حقوق ورودی تلفن همراه مسافری اختصاص داد و افزود: بر اساس ابلاغ ستاد مبارزه با قاچاق کالا به گمرک کل کشور، حقوق ورودی تلفن همراه مسافری بر اساس نرخ ارز بازار ثانویه (سامانه سَنا)محاسبه می شود.
در بخش دیگر این گفت و گوی رادیویی، سید امیر سیاح یکی از مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پاسخ به این پرسش که، این افزایش قیمت ها با توجه به نبود ظرفیت لازم برای تولید گوشی همراه در کشور اقدامی درست و منطقی بوده است یا خیر، افزود: گفت: اساسا واردات کالا توسط مسافر کار غیر منطقی است و افزایش قیمت گوشی همراه مسافر اقدامی کاملا منطقی و ضروری بوده است.
برنامه نمودار شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 10:20 به تهیه کنندگی عاطفه بنایی و راضیه حسینعلی و با اجرای ایمان ساکی و مهرناز فقیهی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
نمودار