نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

روند کاهشی قیمت ها تا دو ماه آینده ادامه خواهد داشت

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی خودرو گفت: اگر قیمت دلار به صورت معنادار کاهش پیدا کند، قطعا نرخ خودرو از میزان فعلی پایین تر می رود

1398/06/11
|
13:12

به گزارش شبکه رادیویی ایران، امیر حسین کاکایی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی خودرو در گفت و گو با برنامه «نمودار» درباره روند کاهشی قیمت خودرو گفت: بالا و پایین رفتن قیمت خودرو به شدت تابع قیمت ارز است، و در حال حاضر به دلیل ثابت ماندن نرخ دلار قیمت خودرو روند کاهشی به خود گرفته است.
وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که خارج سازی سریع خودروها از خودروسازی ها و انبارها تاثیری منفی بر خودروهای تولیدی سال 98 می گذارد، یا خیر؟ افزود: این اقدام تاثیری منفی بر کیفیت خودروها نخواهد داشت و خودروسازان ایرانی همچنان بر بحث کیفی خودروها پافشاری می کنند.
عضو هیات علمی دانشکده مهندسی خودرو با بیان اینکه روند کاهشی قیمت ها تا دو ماه آینده ادامه خواهد داشت، یادآور شد: اگر قیمت دلار به صورت معنادار کاهش پیدا کند قطعا نرخ خودرو از میزان فعلی پایین تر می رود اما در غیر اینصورت تثبیت قیمت ها بسته به توانایی خودروسازان در تولید خودرو دارد.
برنامه نمودار شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 10:20 به تهیه کنندگی عاطفه بنایی و راضیه حسینعلی و اجرای ایمان ساکی و مهرناز فقیهی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
نمودار