نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

در سال 98 رونق تولید را سرلوحه کار خود قرار داده ایم

مدیر کل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت گفت: در صدد به روز رسانی کردن دستگاه ها و تکنولوژی کارخانجات تولید کاغذ هستیم.

1398/02/17
|
15:16

محمدرضا کلامی مدیر کل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت در گفت و گو با "نمودار" به نوسانات بازار کاغذ اشاره کرد و گفت: سال 98 دولت در راستای حمایت از چاپ و نشر کشور و تولید کتاب با نرخ مناسب تر، قیمت کاغذ چاپ و نشر و روزنامه را با ارز 4 هزار و 200 مصوب کرد. علی رغم همه اقدامات صورت گرفته اما همچنان نرخ کاغذ با افزایش بی سابقه روبرو است.
کلامی در ادامه به کارگروه ساماندهی کاغذ در وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و افزود: این کارگروه که وظیفه ساماندهی قیمت کاغذ را بر عهده دارد، در چند روز اخیر موظف به ارائه گزارش عملکرد خود شده است.
وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که در سال رونق تولید دولت برای حمایت از تولید کنندگان کاغذ داخلی چه اقداماتی انجام داده است؟ گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت بحث رونق تولید را در سال 98 سرلوحه کار خود قرار داده است. در تلاش هستیم دستگاه ها و تکنولوژی کارخانجات تولید کاغذ را به روز رسانی کنیم.

دسترسی سریع
نمودار