صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:30 تا 11:00 به مدت 30 دقیقه

از 23 آبان 1395 «رادیو تصویری ایران» در کشور به صورت آزمایشی فعالیت خود را آغاز کرد

«رادیو تصویری ایران» پدیده تازه ای در میان خیل رسانه هایی است که در دنیای مدرن امروز ظهور کرده اند و می کوشد نظر مخاطب را جلب کند. این پدیده که بستری تازه برای مخاطبان رادیو فراهم میکند در دنیا هم پدیده ای نوپاست و برخی از شرکت های رسانه ای سعی کرده اند از فضای آن برای گسترش مخاطبانشان استفاده کنند.
از 23 آبان 1395 «رادیو تصویری ایران» در کشور به صورت آزمایشی فعالیت خود را آغاز کرد. رادیو ایران بیش از هفت ماه مشغول برنامه ریزی برای این پدیده رسانه ای بوده است و برای اولین بار طراحی های مربوط به این امر، تهیه و محتوا و تصویر را بر عهده گرفته است .
رادیو تصویری فضایی جدید در رادیو ایران
به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ «مهندس بهنام احمدپور مبارکه» مدیر رادیو ایران درباره ویژگی های رادیو تصویری گفت : «رادیو تصویری» در واقع بهره گیری از فضای گیرنده های دیجیتال ، تصویر، اسلاید و زیر نویس در راستای ارائه بهتر برنامه های رادیویی است.
وی در ادامه درباره اینکه آیا این موضوع، رادیو را از ماهیت اصلی خود خارج می کند یا خیر افزود : طبق این تعریف، رادیو از ماهیت خود خارج نمی شود بلکه فضاهای مکملی به کمک رادیو می آیند تا فرایند طراحی و ارسال پیام به صورت بهتر و گسترده تری انجام شود.
مدیر رادیو ایران همچنین تصریح کرد : پس بستر جدیدی که به کمک فناوری های نوین ایجاد شده به وجود می آید تا رادیو بتواند در کنار ارسال صوت، پیام های جانبی و تصویری را نیز ارسال کند و از ظرفیت های جدید به نفع فراگیری رادیو استفاده کند.
از رویاپردازی رادیو چیزی کم نخواهد شد
بهنام احمدپور در پاسخ به این پرسش که آیا در رادیو تصویری پخش فیلم های مختلف یا پخش زنده تصویری استودیو مد نظر است یا خیر توضیح داد : پخش ویدئو و فیلم در دستور کار رادیو تصویری نیست. البته این فضا بستر جدیدی است و در دنیا نیز سابقه چندانی ندارد، از این رو ممکن است پیشرفت فناوری، ظرفیت های جدیدی را در خدمت رادیو قرار دهد. اما فعلا پخش فیلم در دستور کار ما نیست، از این رو رادیو همان کارکردهای خود را خواهد داشت و از رویا پردازی رادیو چیزی کم نخواهد شد.
در بخشی دیگر از این مصاحبه مدیر رادیو ایران درباره سابقه رادیو تصویری در دنیا و سابقه این پدیده در برخی کشورها گفت : با تحقیقاتی که انجام شده این پدیده در برخی کشورها مورد استفاده است .ولی به طور کلی باید بگویم کاری که در اینجا دارد اتفاق می افتد به گونه ای کم سابقه و بی سابقه است.
وی در ادامه افزود : اول سعی کرده ایم تصویر متناسب با صوت در رادیو تصویری ایران پخش شود.دوم اینکه حساسیت های پخش در ایران به کلی متفاوت با سایر کشور های دنیاست که این حساسیت ها در اینجا دیده شده است. سوم آنکه سعی شده است با استفاده از متن پیام های جدید و مکملی درباره برنامه ها به مخاطب داده شود.
رادیو تصویری، فراگیری پوشش رادیو ایران
احمدپور با تاکید بر اینکه با بهره گیری از خلاقیت مجموعه، ایده ها و اندیشه های تازه ای در این حوزه داریم که به موقع تقدیم مخاطبان خواهد شد هم گفت : با توجه به اینکه سیاست اصلی رادیو ایران تعامل با مخاطب است ، این فضا بستر جدیدی برای تعامل می آفریند و مخاطبان می توانند تصاویر مورد علاقه خودشان را از این طریق به مخاطبان رادیو ایران تقدیم کنند.
مدیر شبکه رادیویی ایران با ابراز امیدواری نسبت به اینکه این فضای تازه بتواند به فراگیری رادیو در همه نقاط کشور بیانجامد و این رسانه محبوب بتواند صدای خود را به گوش همه مشتاقانش برساند یادآور شد : یکی از محاسن فضای جدید، گسترش پوشش رادیو است . متاسفانه مناطقی در کشور وجود دارد که به دلیل شرایط توپوگرافیک این بستر جدید سبب میشود هر جا که گیرنده دیجیتال وجود دارد مخاطب بتواند با کیفیت صدای رادیو را دریافت کند و از تصاویر رادیو تصویری نیز بهره مند شود.امروزه گیرنده های دیجیتال در همه جا وجود دارند و مخاطبان می توانند در هر جایی از رادیو استفاده کنند.

مرتبط با این خبر

  • کارت های صوری تنها با ایجاد تشکل ها و اصناف از میان خواهد رفت

  • دولت ها برای تامین رفاه مردم همواره تلاش می کنند

  • ویلاهای مسکونی باید در محدوده ی شهرها باشد

  • مردم از نارنگی و پرتقال های سبز استفاده کنند

  • طرح ریجستری تلفن همراه برای مردم هیچ هزینه ای ندارد

  • در بحث استفاده از علم نانو ، ایران رتبه چهارم دنیا را دارد

  • «نمودار» در نمایشگاه نانو خانه گرفت

  • واردات خودرو؛ هرگز متوقف نشده است

  • مراکز خدمات پس از فروش باید ساختارشان را اصلاح کنند

  • پرونده «مد و لباس» در رادیو ایران