نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

مدیر اداره نظارت بر نظام‌های پرداخت بانك مركزی، از عملیاتی شدن ریال دیجیتال خبر داد

محمدرضا مانی یكتا مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانك مركزی، در گفت و گو با رادیو ایران، از عملیاتی شدن ریال دیجیتال از ماه آینده خبر داد.

1403/03/30
|
11:48
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، مدیر اداره نظارت بر نظام‌های پرداخت بانك مركزی در برنامه «نمودار» گفت: ریال دیجیتال مشابه با اسكناس، تعهد بانك مركزی به شكل الكترونیكی است كه می‌تواند جهت انجام پرداخت‌های عمومی مورد استفاده قرار گیرد.

مشتریان شبكه بانكی از تیرماه 1403 می‌توانند بدون استفاده از پول‌های كاغذی یا كارت‎های بانكی به سادگی از طریق كیف پول ریال دیجیتال و تنها با اسكن باركد تولید شده توسط نرم افزار‌های ارائه شده، با شیوه‌های نوین خرید‌های خود را انجام دهند.

مانی یكتا در ادامه گفت: با اقدامات بانك مركزی و توسعه فاز آزمایشی خدمت جدید و عملیاتی شده ریال دیجیتال در جزیره كیش، مشتریان شبكه بانكی از تیرماه 1403 می‌توانند بدون استفاده از پول‌های كاغذی یا كارت‎های بانكی به سادگی از طریق كیف پول ریال دیجیتال و تنها با اسكن باركد تولید شده توسط نرم افزار‌های ارائه شده، با شیوه‌های نوین خرید‌های خود را انجام داده و یا نسبت به انتقال وجه به كیف پول سایر مشتریان اقدام كنند.

این مقام مسئول گفت: مشتریانی كه به صورت گردشگر وارد جزیره می‌شوند و كیشوندان به محض ورود به جزیره پیامكی را دریافت می‌كنند و می‌توانند كیف ریال دیجیتال خود را پرداخت و روی پایانه‌های فروشگاهی مستقر در جزیره از این خدمت استفاده كنند. هدف این شیوه پرداخت خرد مردم است و جذابیت آن برای فروشندگان این است كه وجوهات دریافت شده را بلافاصله در كیف تجاری خود دریافت خواهند كرد. ریال دیجیتال بستری برای توسعه اقتصاد دیجیتال در كشور است.

گفتنی است برنامه «نمودار» این هفته به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای زهرا رحیمی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:20 از رادیو ایران پخش می شود.


تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نمودار