نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

سالانه 17 میلیون تن انواع محصولات معدنی از معادن استان استخراج می‌شود

مدیركل صمت خوزستان در گفت و گو با رادیو ایران از هدف‌گذاری صادرات 7 میلیارد دلاری در خوزستان تا پایان امسال خبر داد.

1403/03/29
|
15:38
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، در راستا با هفته های ایرانی و سفر به استان «خوزستان» برنامه «نمودار» با حمیدرضا فلاح گفت و گو كرد.

مدیركل صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: چشم‌انداز حوزه تجارت خارجی، تحقق صادرات به میزان هفت میلیارد دلار تا پایان سال 1403 هدف‌گذاری شده است.

فلاح اضافه كرد: سال گذشته سهم صادرات خوزستان 15 درصد كل تجارت كشور بود كه 55 درصد مربوط به صادرات محصولات پتروشیمی، 15 درصد كشاورزی، 14 درصد فلزات، 12 درصد معدنی، سه درصد در حوزه صنعت و یك درصد در حوزه صنایع دستی بوده است.

وی با اشاره به بیشترین محصولات صادراتی از خوزستان بیان كرد: به طور معمول بیشترین محصولات صادراتی از حوزه‌های پتروشیمی، فولادی و كشاورزی است و كشورهای چین، امارات، عراق، تركیه، هند، كویت و افغانستان مورد هدف تجارت استان هستند.

مدیركل صنعت، معدن و تجارت خوزستان با اشاره به فعالیت سه اتاق بازرگانی اهواز، آبادان و خرمشهر در استان یادآور شد: سال گذشته 488 كارت بازرگانی صادر و 507 كار در استان تمدید شده است.

وی از وجود 303 پروانه بهره برداری معدن در استان خوزستان خبر داد و افزود: این تعداد پروانه بهره‌برداری با سرمایه گذاری 39 هزار و 651 میلیارد ریال زمینه اشتغال برای یك هزار و 886 نفر را در استان ایجاد می‌كنند.

فلاح با اعلام اینكه خوزستان با داشتن 190 معدن فعال شرایط خوبی در این بخش دارد، ادامه داد: همچنین 108 معدن در استان در حال بهره‌برداری است و 195 معدن نیز غیرفعال و یا دارای مجوز توقف فعالیت هستند.

مدیركل صمت خوزستان با اعلام اینكه سالانه 17 میلیون تن انواع محصولات معدنی از معادن استان استخراج می‌شود، گفت: تلاش بر این است كه محصولات معدنی استان جایگاه بیشتری را در سبد صادراتی پیدا كنند.
گفتنی است برنامه «نمودار» این هفته به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای زهرا رحیمی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:20 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نمودار